|
Badár Sándor a Dumaszínház Színpadán |
(MTI) - A Királynék tavasza egésznapos tavaszköszöntő rendezvény, a szezonnyitó hagyományokhoz híven a reneszánsz magyarországi virágkorát, Beatrix királyné diósgyőri udvartartását eleveníti meg kosztümös szereplőkkel, zenészekkel, táncosokkal. Szombat délelőtt Mátyás és Beatrix megérkezéséig csepűrágók és gólyalábasok szórakoztatják a közönséget. Idén parádés a szereposztás a királyi udvar tekintetében: Mátyást Molnár Erik, Beatrix királynét Bodor Németi Gyöngyi, a Miskolci Nemzeti Színház művészei személyesítik meg. A király udvari bolondjai szerepében Szőke András és Badár Sándor lubickolhat, míg Beatrix királyné öccsét, az arát kereső Aragóniai Francesco herceget Jáksó László alakítja. A meglepetésekkel teletűzdelt bevonulási ceremóniát követően kiderül az is, miért alussza Csipkerózsika-álomba szenderülve mély álmát a palota, hogyan lehet a közönség segítségével életre kelteni az udvarnépet, és milyen is egy igazi királyi esküvő.
Május végén, gyermeknap alkalmából Mesés várjátékokat tartanak majd, június 2. és 6., illetve 8. és 9. között a Gyermek Borsodi Fonó eseményeire elsősorban az osztálykirándulókat várják.
A XIII. Borsodi Fonó Nemzetközi Folklór Fesztivált június első hétvégéjén rendezik meg. A Kárpát-medence népművészetét, népzenei világát, táncait, valamint a népzenei alapokon nyugvó világzene legjobb magyar produkcióit mutatja be eredeti módon összegyúrt formában az idei rendezvény.
Ezek után következik a rendezvények sorában a Nemzetiségi Kavalkád, júliusban a Borsod Hangja Rockfesztivál, de nem maradhat el a jubileumi, azaz a XXX. Kaláka Nemzetközi Folkfesztivál sem. Július 18-án megrendezik az Arany Nyíl Történelmi Íjászversenyt, majd a Diósgyőri várszínházi esték várják a különleges hangulatot és kultúrát kedvelő közönséget. Augusztusban a Diósgyőri Vigasságok és a X. Jubileumi Középkori Forgatag csábítja a látogatókat, majd - szintén ebben a hónapban - 20-án Szent István király ünnepén áldják meg az új kenyeret.