?A Magyar Állami Népi Együttes fennállásának három nagy korszakában, ha más és más eszközökkel és máshová helyezett hangsúlyokkal is, de mindvégig az európai, azon belül a kárpát-medencei népművészeti hagyományt őrizte, gazdagította, s adta tovább. Amikor elér bennünket a válságból fakadó kulturális elbizonytalanodás, amikor egyenként és egyénként szembekerülünk azzal a kérdéssel, milyen kultúrát és hitet képviseljünk, és alkalmasint hogyan adjuk tovább, akkor figyeljünk erre a társulatra, és értsük meg e közösség erejét. Azt az erőt, mely remélem, még sok évtizedig megtartja őket! ? mondta köszöntő beszédében Szőcs Géza.
Az 1951-ben alapított Magyar Állami Népi Együttes hivatása és feladata, hogy gyűjtse, életben tartsa, és színpadi formában továbbadja a magyar nyelvterület néptáncát és népzenéjét. Ennek a feladatnak immár hat évtizede tesz eleget a társulat, fennállása alatt a világ 50 országának színpadán lépett fel, és több mint 8 millió néző elismerését vívta ki.
2011-ben a jubileumot többek között a ?60 év? című előadással ünneplik, amelyet először márciusban láthatott a közönség a Thália Színházban. A műsor válogatás az együttes eddigi három nagy korszakának koreográfiáiból, bemutatva a Rábai Miklós, a Timár Sándor, valamint a Sebő Ferenc és Mihályi Gábor nevével fémjelzett időszakokat.
Az előadás előtt a Budai Vigadóban megnyílt a Tánckép című kiállítás, amelyen Dusa Gábor fotóművész az elmúlt tíz évben a társulat előadásain készült felvételei láthatóak. A tervek szerint a fotókat a jubileumi évben több fővárosi és vidéki helyszínen is kiállítják.