A távol-keleti szigetországból érkezett előadás a XIV. századtól ismert, zenei kísérettel előadott tradicionális japán előadó-művészeti forma, a nó misztikus légkörét vegyíti a nyugati kortárs tánc elemeivel.
A kétszer félórás produkció a Gendzsi történetéből veszi motívumait: a klasszikus irodalmi műalkotás a X-XI. század fordulóján, az úgynevezett Heian-kor elején élt ismeretlen nevű udvarhölgy, írói nevén Muraszaki Sikibu tollából született. A műfaj egyik legrégebbi képviselőjeként számon tartott regény főszereplője a császár egyik alacsonyabb rangú ágyasától született fia, Hikaru Gendzsi (Ragyogó Gendzsi); a mű az ő szerelmi kalandjait követi nyomon.
A Fények és Arcok a nagy sikerrel játszott Karaokeman után már a Merlin második produkciója, amely a 2009-es japán-magyar jubileumi évhez kapcsolódik. A hely ősszel is az évad számos eseményének ad majd otthont.
A darab táncosa Szakai Hana és Nakagawa Szatosi, japán fuvolán Macuda Hirojuki és Cukitaku Szatosi, japán dobon Takada Dzsun kísér; a rendező-koreográfus Mori Juuki.