|
(MTI) - Óvodától az egyetemig című projektjükben alap-, közép- és felsőoktatási intézményekben mutatnak személyes példát, hogyan lehet egymás másságának elfogadásával együtt táncolni és együtt élni. Tapasztalatuk szerint a korai gyermekkorban még nem alakulnak ki gátlások a fogyatékossággal élőkkel szemben. Ezért vallják, hogy az empatikus készségek korai fejlesztése és a toleranciára nevelés az európai integrációra is ugyanolyan jótékony hatással lehet.
Az Európai Ifjúsági Károly-díj győztesét kétlépcsős eljárásban választják ki: az első fordulóban március 11-ig mind a 27 nemzeti zsűri kiválasztja a helyi győztest, április 14-ig pedig a nemzeti zsűrik által benyújtott 27 projekt közül kiválasztják a győztest. A végső döntést három európai parlamenti képviselő, a parlament elnöke és az aacheni Nemzetközi Károly-díj Alapítvány négy képviselője hozza meg.
A legjobb pályázatokat 5000, 3000 és 2000 euróval díjazzák. A nemzeti szinten kiválasztott projektek képviselői meghívást kapnak Aachenbe, a május 31-i díjkiosztó ünnepségre. A három legjobb projektnek járó díjat az Európai Parlament elnöke és az aacheni Nemzetközi Károly-díj Alapítvány képviselője adja át, az elismerések mellett a győztesek látogatást tehetnek az Európai Parlamentben.
A Roll Dance Budapest Táncegyüttes évente 70-100 alkalommal lép fel különböző jótékonysági, sport- és kulturális rendezvényeken. Bemutatkoztak már a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon, a Sziget Fesztiválon és a Művészetek Palotájában is. Több külföldi vendégszereplésre is hívták a táncegyüttest, a többi között Romániába, Lengyelországba, Olaszországba és Franciaországba.
Az Európai Parlament és az aacheni Nemzetközi Károly-díj Alapítvány közös díja európai dimenziójú ifjúsági rendezvényeket, diákcserék szervezését vagy internetes projekteket támogat. A díj célja az európai tudatosság fejlesztése, illetve a fiatalok bevonása az európai integrációba.
A magyar nemzeti zsűri külön kiemelte a győztes tánccsoport mellett a Hanna Hanna és a Béke és Testvériség című pályázatokat is.