Újra Magyarországon a CandoCo Dance Company

Színpad

A British Council és a Trafó bemutatja:
CandoCo Dance Company (UK): The Journey / In Praise of Folly

2006. október 31., 20.00 óra Trafó KMH

"A CandoCo újrahúzta a tánc határait és bebizonyította, hogy a virtuozitás nem kizárólag az ép testűek kiváltsága." (Judith Mackrell, The Guardian)

A The Journey (koreográfus: Fin Walker) egy féktelen és magával ragadó érzelmi utazás, mely a táncosok lélegzetelállító mozdulatsoraival párosul. Fin Walker, a londoni táncélet egyik elismert alakja a Walker Dance Park Music társulatot vezeti. Koreográfiáit a hihetetlen iramú, kirobbanó energiájú mozgásanyag jellemzi, táncosainak elképesztő tempót diktál. Állandó alkotótársa Ben Park, aki az előadás zenéjét szerezte. Egy komplex és lenyűgöző felfedezőút!

Az In Praise of Folly (koreográfus: Athina Vahla) a reneszánsz művészet ihlette táncszínházi előadás, melyet egyszerre hat át a szépségérzet és árnyékol be a hanyatlás lehetősége. Sötét, ám bensőséges képek sora, megrendítő mozdulatsorokkal és nyugtalanító zenével kiegészülve, határozza meg a darab hangulatát.

A brit társulat rendszeresen hívja közös munkára a világ legkiemelkedőbb koreográfusait (pl. Stephen Petronio, Doug Elkins) - bizonyára most sem fognak csalódást okozni!

WORKSHOP!
A 2004-es workshop sikerére való tekintettel ismét lesz CandoCo workshop 2006. november 1. és 7. között!
Helyszín: KUSZA (Dél-budai Kulturális és Szabadidőközpont, www.kusza.hu )
Érdeklődni lehet: Műhely Alapítvány, 456 2045 / 2052

A társulatról

A magyar közönség 2002-ben, a Sziget Fesztiválon találkozhatott először a világhírű nagy-britanniai CandoCo Dance Company-val, mikor is olyan viharos sikert arattak, hogy visszatérésük már ott a fesztiválon szinte bizonyos volt. Legutóbb 2004-ben léptek fel a Trafóban, amikor Protein Dance (Bettina Strickler és Luca Silvestrini), valamint Stephen Petronio (USA) koreográfiáit mutatták be.

Az egészséges és mozgássérült tagokból álló kortárs táncegyüttest 1991-ben alapította Celeste Dundeker és Adam Benjamin. A világ első integrált tánctársulatának létrehozásával az volt a céljuk, hogy egyrészt kialakítsanak egy olyan táncstílust, amely egyaránt megfelel az egészséges és a testi fogyatékos - köztük a látás- és halláscsökkent - táncosoknak, valamint, hogy megmutassák: a mozgás más dimenziókban is elképzelhető, mint ahogy azt eddig gondoltuk. A végeredmény: lélegzetelállítóan gyönyörű koreográfiák sora, amelyek előtt a tabukból emelt falak sem tudnak megállni.

A CandoCo Dance Company mára a világ egyik méltán legelismertebb, legkiválóbb táncegyüttese. Az együttes fő profilja az előadóművészet, de küldetésükhöz híven olyan tréningeket is szerveznek - mind Nagy-Britanniában, mind külföldön - , amelyekkel a különböző mozgásképességű emberek integrált táncstílusát szeretnék népszerűsíteni és elterjeszteni, elsősorban a táncoktatásban szerepet játszó felsőoktatási és továbbképzési formákban. A társulat által kifejlesztett módszer azt az egyszerű programot hirdeti, hogy a táncot bárki élvezheti, akit érdekel a tánc és szeretné művelni. A workshopok segítik a résztvevők fizikális párbeszédét, ösztönzik a reakciók őszinteségét, hogy a táncosok saját lehetőségeiken belül egy újfajta kiteljesedést ismerjenek meg. A workshopok szándékuk szerint abban is segíteni próbálnak, hogy megváltozzanak az egymással szemben kialakult félelmek és előítéletek, úgy az egészséges testűek, mint a fogyatékkal élők körében.

A CandoCo módszereit és stílusát mára már számos táncegyüttes adaptálta. Számos világhírű koreográfussal dolgoztak, dolgoznak együtt, többek között Javier de Frutosszal, Doug Elkinsszel és Stephen Petronioval.