A harminc fekete-fehér portré és a képekhez fűzött rövid szövegek többek között Kelemen Katalint, az első magyar női rabbit, Jakabos Zsuzsanna úszót, Mautner Zsófia gasztrobloggert, Szabó Magda írót, Mészáros Márta filmrendezőt, Gryllus Dorka színészt, Kaufer Virág politikust és Galajda Ágnes bírót, a családon belüli erőszak elleni magyarországi küzdelem egyik vezető alakját mutatják be.
Mind valami fontosat, egyedülállót, újat alkottak és a közösségért dolgoznak - vázolta a válogatás szempontjait Fábián Évi.
A portrésorozatból 2007-ben jelent meg az első album Nők Magyarországon címmel. A kötet 88 magyar nőt mutat be. Hét portrét a berlini tárlaton is kiállítottak, a többi 23 pedig megjelenik majd a készülő új albumban, amely ugyancsak 88 személyiséget vonultat fel.
"Jó lenne, ha most négy és fél éves lányom, amikor felnő, azt mondaná nekem, hogy szépek ezek a könyvek, de az üzenetük nem aktuális, mert mindenki tudja, hogy milyen fontosak a nők" - mondta a fotós.
Fábián Évi portréi nem csak szép képek, munkája "állásfoglalás" is, amely rámutat arra, hogy "a nő több, mint attrakció" - mondta a kiállítást megnyitó beszédében Karafiáth Orsolya költő.
Czukor József nagykövet beszédében hangsúlyozta: sikeres magyar nőket mutat be a kiállítás. "Ritkán fordul elő, hogy ennyi erős egyéniség tekint ránk, ha csak fényképről is" - tette hozzá.
Fábián Évi 1992-től fényképez, saját projektjeit kizárólag analóg technikával készíti. A tavaly óta Berlinben élő művész sokáig fotóriporter volt, dolgozott például a Pester Lloyd című német nyelvű lapnál és az origo.hu hírportálnál. Első önálló kiállítását 2000 nyarán rendezte úti beszámolóiból. Képeinek központi témája mindig az ember.
(Forrás: MTI)
(Fotó: blog.marieclaire.hu)