A kiállítás lehetőség a bemutatkozásra, annak bizonyítására, hogy az értelmi fogyatékos emberek is képesek igazi, művészi értéket létrehozni.
A 2012-es alkotótábor Sarudon volt, témáját pedig egy közösen felépített képzeletbeli város adta.
A cél az volt, hogy a művészi affinitással rendelkező felnőtt értelmi fogyatékos emberekkel egy olyan képzeletbeli várost hozzanak létre, melyben a művészet, a művészeti élet van középpontban, az emberi kommunikáció alapjait pedig maga a képzőművészet képviseli. Az irányító művészek Elekes Károly (land art), Pető Barna (monotípia), Koroknai Zsolt (video art), Erőss István (installáció), Szombathy Bálint (mail art), Pető Emese (decoupage), Daradics Árpád (festészet) és Pető Hunor (festészet, szobrászat) voltak.
Az eddigi évek tapasztalata szerint elmondható, hogy a közös műhelymunka túlmutat az oktatás-képzés, illetve a bevett mester/tanítvány kapcsolat határain. A cserekommunikáció alapja az, hogy míg a művészeti irányítók az önkifejezés eszközeinek elsajátításában segítenek a fiataloknak, addig azok egy olyan hétköznapi konvencióktól mentes világot mutatnak be ezen eszközök segítségével, melyből mindannyian sokat tanulhatunk. Így minden tag mesternek számít a maga nemében, a fogyatékos fiatalok egyenlő társai a képzőművészeknek.
Az értelmi fogyatékos fiatalok életében nagyon fontos a kiállítás, mert fény derül arra, hogy milyen tehetségesek és mennyi mindent tudnak hozzátenni a világhoz. Sokuknak a nyári alkotótábor után ez a következő alkalom a találkozásra.
Az alkotótáborban készült alkotásokat január 29-ig minden hétköznap 8-18-ig, szombaton pedig 8-12 óráig tekinthetik meg az érdeklődők.