A kiállítást, amelyet Orbán Viktor miniszterelnök indiai látogatása során mutatnak be az indiai fővárosban, magyar részről Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, indiai részről pedig Ravindra Singh kulturális államtitkár nyitja meg. A megnyitón beszédet mond Dr. Rajeev Lochan, a NGMA igazgatója, Csáji Attila, a Magyar Művészeti Akadémia alelnöke, a kiállítás kurátora, valamint Kovács Tibor, a Balassi Intézet Delhi Magyar Tájékoztatási és Kulturális Központ igazgatója. Ilyen gazdag spektrumú, az elmúlt 30-40 év művészetét felölelő, 80 műtárgyat bemutató válogatás ez ideig még nem szerepelt Indiában. Ráadásul a kiállítás nemcsak az indiai főváros egyik legfontosabb kortárs kiállítóhelyén láthatja majd az indiai közönség, hanem két további indiai metropolis vezető múzeumaiban is bemutatkozik. A kiállított művek alkotói között többek között olyan jeles nevek szerepelnek, mint Csáji Attila, Csete György, Csíkszentmihályi Róbert, Csutoros Sándor, Farkas Ádám, Finta József, Gyulai Líviusz, Haraszt? István, Jovánovits György, Kovács Attila, Jovián György, Konok Tamás, Lovas Ilona, Lugossy Mária,
Makovecz Imre, Mengyán András és Matis-Teutsch Waldemár, Orosz István, Schrammel Imre. A kiállítás tagolása sokrétű, de két alappillére van: az organikus rész és a fényművészeti ? a tudomány és a technika, valamint a művészet kapcsolatára épülő egység. Az kiállított művek tematikus metszetét, nem pedig történeti áttekintését adják a kortárs magyar képzőművészet egy fontos vonulatának. A tárlat bemutatja a magyar képzőművészet eltérő alaptendenciákra való egyidejű nyitottságát, a hagyományok katalizáló erejére épülő organikus művészetet és az opto-elektronikai és mediális forradalom mentén létrejött fényművészeti törekvéseket.
A kiállítást Delhiben október 31-ig, utána Mumbaiban november 15-december 5. között, majd Bengaluruban december 17-január 12. között láthatja az indiai közönség.