A mű méretét és az alkotói munkát tekintve is rendhagyónak számít: az alkotó az intézmény aulájában fejezte be ugyanis művét, ahol két napig a hallgatói élet mozzanatait elcsípve végezi el az utolsó simításokat szénnel és ceruzával készülő hatalmas rajzon.

A művön megjelennek az éppen ott lévő egyetemisták is hétköznapi tevékenységeik közben. A munka műtermi fázisa így egészül ki a tárlat helyszínén egy performatív aktussal. A különleges alkotás reflektál a készülés folyamatára, tehát metaműként működik, úgy, hogy a művész saját magát is ábrázolja rajzolás közben.

Az Óbudai Egyetemen készülő, több mint 17 méter hosszú vászon megrajzolása komoly kihívásnak tűnhet, ám Donka Péternek nem ez lesz az első ilyen jellegű munkája. Saját diplomakiállításán, legutóbb pedig a Derkovits-ösztöndíjasok Derkó2017 tárlatán több mint 500 tollrajzával borított be egy-egy hatalmas falfelületet Pécsett, illetve Budapesten, a Műcsarnokban.

Az Óbudai Egyetem társadalmi felelősségvállalásával megvalósuló, Rajzolok címet viselő rendhagyó kiállítás megnyitója május 15-én lesz és a nagyközönség számára is látogatható.