Az Oscar-díjra nevező bizottság szeptember 6-án hozott döntésének értelmében, Magyarországot a 2008. évi "legjobb idegennyelvű film" kategóriában a Taxidermia című film képviseli. Az Oscar-díj szabályzata szerint azok a magyar filmek versengtek a nevezésért, amelyek hazai mozibemutatója 2006. október 1 - 2007. szeptember 30. között volt. A bizottság döntésében a Magyar Filmművészek Szövetségét Báron György (filmkritikus), a Magyar Operatőrök Társaságát (H.S.C.) Rák József (operatőr), a Magyar Mozgókép Rendezők Céhét (MRC) Fésős András (filmrendező), a Független Magyar Producerek Szövetségét Szita Miklós, és a Magyar Producerek Szövetségét Sipos László képviselte.
Amerika leghíresebb filmes megmérettetésére minden ország nevezhet évente egy-egy játékfilmet, melyek közül a Los Angeles-i Filmakadémia képviselői választják ki január végén az öt szerencsés jelöltet, akik a legjobb idegennyelvű filmnek járó szobrocskáért kelhetnek versenyre.
A jelöltek listáját 2008. január 22-én hozzák nyilvánosságra, az Oscar-díjak ünnepélyes átadására február 24-én 80. alkalommal kerül sor a hollywood-i Kodak Theatre-ben.
A Hukkle című filmjével világhírre szert tett Pálfi György második játékfilmje, a Taxidermia a 37. Magyar Filmszemlén elnyerte a fődíjat, a látvány díjat, a legjobb férfi mellékszereplő (Czene Csaba), a legjobb női mellékszereplő (Stanczel Adél), a külföldi kritikusok Gene Moskowiotz-díját, valamint a diákzsűri fődíját.
A hazai sikereket követően a film külföldi forgalmazási jogát a Fortissimo Films vásárolta meg, mely a szerzői filmek egyik legmarkánsabb világforgalmazója. A külföldi közönség a Cannes-i Filmfesztivál "Un certain regard" (Egy bizonyos tekintet) válogatásában láthatta először. Fesztiválkörútja során a legjobb rendező díját nyerte el az antalyai Eurázsia filmfesztiválon, a "briliáns rendezésért" Ezüst Hugó-díjat nyert Chicagóban, rendezői díjat Kolozsváron, fődíjat Brüsszelben, Don Quijote-díjat Cottbusban, valamint a kritikusok díját Tallinban. 2007. februárjában a magyar filmkritikusoktól a legjobb epizódalakítás (Stanczel Adél), a legjobb férfi főszerep (Czene Csaba, Trócsányi Gergő, Marc Bischoff), és a legjobb rendező díját is megkapta.
A magyar-osztrák-francia koprodukcióban készült film producere Miskolczi Péter és Váradi Gábor volt. A Taxidermia című filmet többek között a francia, a belga, a német, az osztrák, a holland, a norvég és az angol mozik is bemutatták már; hamarosan Amerika, Közel- és Távol-Kelet filmszínházaiban is látható lesz.
Pálfi György véleménye szerint a Taxidermia a legtöbb olyan értéknek szembemegy, amelyet Oscar-díjjal lehet jutalmazni. Így különleges helyzet alakult ki azzal, hogy pont ezt a filmet küldik az amerikai "álmok városába". "Nem gondoltam volna, hogy pont ezt a filmet választják, meglepett a hír" - tette hozzá Pálfi György, aki úgy vélte, alkotásának értékvilága még az amerikai független filmnél is "függetlenebb", nem beszélve Hollywood pénz- és szórakoztatóközpontú filmkészítésének profiljáról. Hangsúlyozta: filmjének alapvetően nem a szórakoztatás és a pénzkereset a célja. "A Taxidermia inkább fontos kérdéseket próbál felvetni az életről, elgondolkodtatni, és ezt megpróbálja valahogy esztétikai rendbe állítani" - magyarázta Pálfi György. A kritikusoktól és a nézőktől nagyrészt nagyon jó véleményeket kapott a Taxidermiáról, de voltak ezzel gyökeresen ellentétes kritikák is. "Szélsőséges indulatokat váltott ki: vagy azt mondják, hogy ez a film nagyon jó, vagy azt, hogy ilyet nem szabad sem csinálni, sem nézni, és mindenkit eltanácsolnak tőle" - jegyezte meg.