Több mint hatszázezer diákhoz jut el a Lázár Ervin Program ebben a tanévben

Kultpol

A Lázár Ervin Program a kulturális élmények sokszínűségével, valamint a diákok művészeti nevelésének elkötelezettségével folytatódik a 2024/2025-ös tanévben is.

Októberben ismét lehet pályázni a Lázár Ervin Programba
Diákok a Lázár Ervin Program egyik rendezvényén

A 2024/2025-ös tanévben a Lázár Ervin Program megvalósítását a Déryné Művészeti Nonprofit Kft. és a Klebelsberg Központ közösen látja el. E két szervezet együttműködése lehetővé teszi, hogy a program célkitűzései még szélesebb körben és hatékonyabban valósuljanak meg, biztosítva ezzel a diákok számára a művészeti élményeket.

A Lázár Ervin Program továbbra is kulcsszerepet játszik a művészeti élmények biztosításában az általános iskolás diákok számára. A program keretében a 2024/2025-ös tanévben összesen 634 769 diák számára válik elérhetővé színházi, bábművészeti, táncművészeti, népzenei, klasszikuszenei és cirkuszművészeti előadások sora. Az oktatási intézményekben és kulturális helyszíneken zajló produkciók célja, hogy a gyerekek életkoruknak megfelelő, magas színvonalú művészeti élményekkel gazdagodjanak.

A program első időszakában (2024. szeptember 23. – december 20.) várhatóan 335 728 diák juthat el színházi előadásokra vagy fogadhat iskolájukban előadókat. A megvalósítás első időszakában összesen 2322 előadás valósul meg, amelyekben 108 különböző szervezet és alkotó működik közre. Ezek a produkciók olyan helyszíneken zajlanak, mint minősített színházak és bábszínházak, kultúrstratégiai és kulturális intézmények vagy akár iskolai közösségi terek, biztosítva, hogy a diákok széles köre találkozhasson a művészetek világával.

A Lázár Ervin Program egyedülálló módon biztosítja, hogy minden évfolyam számára megfelelő és életkorukhoz illő művészeti élmények álljanak rendelkezésre. Az 1., 2. és 3. évfolyamos diákok bábművészeti, táncművészeti és népzenei előadásokon vehetnek részt. A 4. és 5. évfolyamon színház- és bábszínházművészeti produkciókat mutatnak be színházi helyszíneken. A 6. és 7. évfolyamon színházi, táncművészeti, komolyzenei és népzenei programok várják a tanulókat. A 8. évfolyam számára különösen izgalmas lehetőségek nyílnak a Budapesti Operettszínház, a Nemzeti Színház, a Nemzeti Cirkuszművészeti Központ és a Müpa Budapest színpadain, ahol színházi, cirkuszi és klasszikuszenei előadásokon vehetnek részt.

A második időszak (2025. január 6. – március 31.) produkciómegvalósítási időpontjainak rögzítése már megtörtént, és 7000 produkcióidőpont került fel a rendszerbe.