A karnevál első napja a gyermek kisbusók farsangolásával kezdődik, a szabadtéri színpadon néptáncegyüttesek és busócsoportok szórakoztatják az érdeklődőket. Pénteken területi német népdaléneklési versenyt, este Söndörgő táncházat rendeznek a Duna Irodaházban, emellett a Kossuth Filmszínházban kiállítás nyílik mohácsi busómaszkfaragók munkáiból. Szombat délelőtt országos népdaléneklési találkozó, busó csoportok bemutatkozása várja az érdeklődőket, majd kezdetét veszi a nemzetközi dudástalálkozó. Este táncház a Poklade és a Bartina zenekarral, farsangi bál, valamint magyar bál fogadja a Mohácsra látogatókat.
Farsangvasárnap délelőtt megkezdődik a busó készülődés a Bödönhajós csoporttal és a Sokadija zenekarral, emellett busómaszkfaragás, délszláv zenei parádé és sokác táncház szórakoztatja a nagyérdeműt. A busójárás fő napján kora délután a szigeti busók csónakon átkelnek a Dunán, majd busóavatás és felvonulás veszi kezdetét. Ezt követően a Duna-partról vízre bocsátják a farsangi koporsókat, a Széchenyi téren pedig busó körtánc és máglyagyújtás lesz. Az estét sokácbál zárja.
Hétfőn a busók hagyományos házról-házra járását tekinthetik meg a Mohácsra érkezők. Húshagyókedden az idei utolsó farsangolás kezdődik a város utcáin, kora este pedig ismét máglyagyújtás és koporsóégetés lesz a Széchenyi téren.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) "az emberiség szellemi kulturális örökségének reprezentatív listájára Magyarország vonatkozásában elsőként felvett" mohácsi busójárás hagyománya előtt tisztelegve március 4-én ötezer forintos címletű ezüst emlékérmét bocsát ki.