A harmincas évek végének Budapestje ? egy fiatalember jogi diplomával és zeneakadémiai tanulmányokkal a zsebében a fenyegető sötét elől beleugrott az ismeretlenbe: leszerződött Teheránba bárzenésznek. Megismerkedett az angol szuperkémekkel: többek közt Basil Davidson kémfőnökkel, illetve az arisztokrata újságíróval, Pálócz-Horváth György angol ügynökkel, aki beszervezte a korszak egyik leghatékonyabb angol kémszervezetébe, a SOE, azaz a Special Operations Executive irreguláris hadseregébe.
Az izgalmakban bővelkedő kémtevékenység számos epizódját több mint hetven év után írta meg a budapesti születésű csellista, a szolgálattól kapott nevén: Francis Shelton. Francis Shelton (születési nevén: Schönberger Ferenc) lebilincselő életrajzi regényében a múlt század legizgalmasabb eseményei, fordulópontjai elevenednek meg a szemtanú hiteles ábrázolásában. A szerző szinte filmes eszközökkel enged bepillantást a korabeli Budapest életébe, a Special Operations Executive, a később MI6-be olvadt szervezet működésébe, a titkos politikai alkuk világába? no meg a szerelembe a vérzivatar idején.
A Magyarországon született szerző eredetileg angolul írt emlékirata fellebbenti a fátylat az angol titkosszolgálat tevékenységéről és egyben a hétköznapokról Teheránban, Kairóban, Haifán, Bariban a háború alatt.
A szerzővel 2010. április 23-án, pénteken, 18 órakor Auth Magda beszélget a Millenáris-Jövő Házában, az Osztovits Levente teremben.