A 2016/2017-es évadban változatlan társulattal csaknem húsz repertoár-előadás és hat premier várja a nézőket. David Walliams sikerlistás regényéből, a Gengszter nagyiból a Játszó-téren Hoffer Károly rendezésében és látványtervével készül a kisiskolás és a kiskamasz korosztálynak szóló előadás, melynek zenéjét Pirisi László komponálja. A főszereplő nagymama-unoka párost Blasek Gyöngyi és Szolár Tibor játsszák, a premier október 2-án lesz. A csillagszemű juhász című népmesét a Színház- és Filmművészeti Egyetem ötödéves rendező-bábrendező szakos hallgatója, Markó Róbert diplomarendezéseként állítja színre a színházteremben. A produkció ősbemutató lesz: Szálinger Balázs a Budapest Bábszínház felkérésére írja a drámát. A látványt Cziegler Balázs és Michac Gábor jegyzik, a zeneszerző Zságer-Varga Ákos, a koreográfus pedig Fitos Dezső és Kocsis Enikő. A premier október 9-én, a CAFe Budapest Kortárs Művészeti Fesztivál keretében lesz. Ehhez a bemutatóhoz kapcsolódik az évad első kiállítása, a Csak tiszta forrásból című tárlat, mely az Állami és a Budapest Bábszínházban közel hét évtized alatt megjelent folklórvonatkozásokra koncentrál.

 

Az ifjúságnak és a felnőtteknek szóló repertoár is tovább erősödik: Moli?re vígjátéka, A képzelt beteg a Játszó-téren, Alföldi Róbert rendezésében, novembertől lesz látható. Az előadás bábjait Hoffer Károly, díszleteit és jelmezeit Zöldy Z Gergely tervezi, a címszerepet pedig Ács Norbert alakítja. A szezon második felében további, szakmailag komoly kihívást jelentő új produkciók várják a nézőket. A Csomótündérből, Gimesi Dóra meséjéből izgalmas vállalkozás keretében készül egyszemélyes, újonnan nyíló, különleges játszóhelyre tervezett előadás, amelyet Ellinger Edina játszik és Tengely Gábor rendez. Családi előadásként, már óvodásoknak is szólóan két nagyszínpadi bemutató készül: a Gingalló, amely Szalóki Ági lemezeinek anyagára épít, és az énekesnő közreműködésével lesz látható Ellinger Edina színrevitelében, valamint a Holle anyó. A kedvelt Grimm-mesét Kuthy Ágnes Szabó T. Anna szövegével, különleges zeneiséggel és látványvilággal tavasszal állítja színpadra.

 

Az évadban nem csupán folytatódik, de bővül a Mozgató színház-pedagógiai program, márciusban pedig ismét lesz BÁBU Fesztivál, amelynek nyolcadik kiadása a népmesékre fókuszál. A Budapest Bábszínház megrendezi a Bábszínházi világnapot is, emellett pedig továbbra is kiveszik a részünket a társadalmi felelősségvállalásból. Az audionarrációs előadások mellett ebben az évadban is biztosítanak beteg gyermekeket segítő alapítványok részére zártkörű előadásokat, meghívják a sajátos problémákkal küzdő, hátrányos helyzetű, elsősorban peremkerületi iskolákat és nevelőotthonokat, valamint a nehéz anyagi körülmények között élő családokat is.