A tervek szerint jövő ősztől vehetik birtokba a corvinusos hallgatók és oktatók az egyetem Ménesi úti új campusát – jelentette be Barta Márton, a Budapesti Corvinus Egyetem stratégiai vezetője pénteken.

Az intézményben nagyszabású digitális, infrastrukturális és oktatási fejlesztés zajlik, amelyben új kollégium nyitja meg a kapuit, és modernizálják a Neptun tanulmányi rendszert is.

„A Corvinus folyamatosan törekszik arra, hogy megőrizze vezető szerepét a magyar felsőoktatásban, ennek érdekében átfogó digitális, infrastrukturális és oktatási modernizációba fogott” – mondta Barta Márton a sajtótájékoztatón, amelyen bemutatták az egyetem Ménesi úti új campusának látványterveit.

„Multifunkciós oktatási, innovációs és közösségi központot szeretnénk létrehozni, amelyben az oktatási épületek mellett számos sport- és közösségi tér, valamint egy 11 ezer négyzetméteres park és egy 180 férőhelyes kollégium is helyet kap” – ismertette a részleteket Barta Márton. Hozzátette: büszkék arra, hogy a következő tanévtől birtokba vehető Ménesi úti intézmény a legújabb energiahatékonysági és fenntarthatósági kritériumoknak is megfelel.

A campuson szociális eszközkölcsönző programot is indítana az egyetem, hogy a hátrányos helyzetű hallgatók is hozzájuthassanak a távoktatáshoz szükséges eszközökhöz, például tablethez, vezeték nélküli headsethez vagy webkamerához.

A 2021 őszén megkezdett építkezés összköltsége várhatóan nettó 16 milliárd forint.

Ebből 12 milliárd forint állami támogatás, további bruttó 650 millió forint pedig uniós forrás, a fennmaradó összeget a fejlesztést irányító Maecenas Univesitatis Corvini Alapítvány finanszírozza.

A stratégiai vezető emlékeztetett, hogy a Corvinus 2019-ben a hazai felsőoktatási intézmények közül elsőként került alapítványi fenntartásba, és a mostani fejlesztések is ennek az átalakulásnak az eredményei.

A sajtótájékoztatón beszámoltak az egyetemen folyamatban lévő digitális fejlesztésekről is, amelyek egy részét az unió helyreállítási alapjából erre a célra elnyert, mintegy másfél milliárd forintos támogatási keretből valósítják meg. A részletekről Major Péter, a Corvinus Hallgatói Szolgáltatások egységének vezetője elmondta: szeretnék Magyarországon elsőként bevezetni az online beiratkozást.

„A hallgatók és oktatók akkor lehetnek eredményesek, ha nem az adminisztrációval kell foglalkozniuk, hanem az ismeretek megszerzésére, a tanításra és a kutatásra koncentrálhatják erőforrásaikat. Ehhez gördülékenyen működő, testre szabható és rendszerszemléletű tanulmányi adminisztráció szükséges, ezért döntöttünk a Neptun rendszer komplex továbbfejlesztése mellett” – mondta Major Péter.

Az online beiratkozás bevezetése mellett azt is szeretnék elérni, hogy a hallgatók felhasználóbarát módon nyomon követhessék a szakmai gyakorlatokra vagy a külföldi részképzésekre leadott jelentkezéseiket, valamint naprakészen láthassák ösztöndíj-kérelmeik feldolgozását és a jogorvoslati folyamataikat.

Nyitókép: a Budapesti Corvinus Egyetem Ménesi úti campusának látványterve. Fotó: MTI/Budapesti Corvinus Egyetem