Újraértelmezik Alfons Mucha Szláv eposzát

Kultpol

A Club Epic project célja a festő munkásságának a felfrissítése, új formába öntése, amelyet a jelen, az a kor inspirál, amelyben a mai fiatal művészek élnek és alkotnak. A szláv történelem néhány pillanatát egy techno-party végének jeleneteivel, vagy egy hirdetésekkel teli utcaképpel ábrázolják a projekt keretében. "A résztvevő művészek nagyon tapasztaltak, de még nem igazán közismertek. Ez az alkalom jó lehetőséget biztosít nekik arra, hogy megmutathassák tehetségüket a közönségnek" ? mondta Magdalena Dobruska, a kezdeményezés egyik támogatójának képviselője.
 
Az alkotók graffitiművészek, festők, grafikusok, dizájnerek, látványtervezők, fényképészek, illusztrátorok és testfestők. A művészek szabad kezet kaptak az alkotásban.

Mucha 20 darab nagyméretű vászonból álló történelmi festményciklusát a szláv mitológia és a cseh nemzet történelme ihlette. A művész ezeket a festményeket eredetileg Prágának adományozta, de a második világháború után a dél-morvaországi Moravsky Krumlovba kerültek. A két város évek óta vitában áll egymással, mindkét település szeretné magáénak tudni a képeket. Prága és Moravsky Krumlov vitáját várhatóan csak a bíróság fogja eldönteni.