A Virág Judit Galéria 16. kortárs aukciójának sikere újabb tanúbizonysága annak, hogy a kiemelt 20. és 21. századi magyar alkotók értéke és elismertsége folyamatosan nő.

Keserü Ilona az egyik legkeresettebb kortárs alkotó a piacon, a Budapest Music Centerben tartott tavaszi kortárs aukción pedig egy egészen drámai erejű, nagy méretű festménye került kalapács alá. A Bódy Gábor tiszteletére alkotott, 1993-ban készült alkotás egy rendhagyó intenzitású, mély érzelmi világgal rendelkező kép, amely az élet és a halál gondolatát járja körbe. A 40 millió forintos kikiáltási árról induló képet végül 48 millió forintnál ütötték le.
Megduplázta 8 millió forintos kikiáltási árát Reigl Judit Tömbírás, 1964 körül című festménye, és így 16 millió forintért kelt el. A fehér alapon kirajzolódó sávok a tenger felett gyülekező zivatarfelhőkre emlékeztetnek ezen az alkotáson. Reigl Judit élete nagy részét Párizsban töltötte, későn talált rá a hírnév, de most már csúcsokat döntenek a festményei a nemzetközi aukciókon is.
Lantos Ferenc művészetében fontos szerepet játszott a zene, a Lebegő formák (Kapcsolatok I.) című alkotását is áthatja a zenei inspiráció. A festmény 8 millió forintról indult és egészen 15 millió forintig menetelt.

Nádler István Feketebács NO. 6. című, 1987-es festménye 5,5 millió forintért talált új tulajdonosra. A Munkácsy-díjas művész a Balaton-felvidék egyik kis területének állított emléket a képpel.
Fajó János Pop IV. című olajfestményéért hatalmas licitharc bontakozott ki a teremben. A művész nagy népszerűségnek örvend a gyűjtők körében, különösen a Pop motívum kelendő. A festmény a 6 millió forintos kikiáltási árát megkétszerezve, 12,5 millió forintért kelt el.
Fotó: MTI/Hegedüs Róbert