"Szeretném emlékeztetni az orosz hatóságokat, hogy a Kreml a Rurikokhoz tartozik" ? figyelmeztetett Valerij Kubarev nagyherceg, moszkvai üzletember, aki azt állítja, hogy egészen a viking törzsfőnökig tudja visszavezetni családfáját. A herceg "határozatlan ideig, 24 órás használatra" szeretné birtokba venni a Kreml négy palotái közül legalább az egyiket, s a tizenkilenc torony közül néhányat az általa vezetett alapítvány számára. Az erődítmény Oroszország viharos történelme alatt sokszor cserélt gazdát, a Rurikok mellett többek között a bolsevikok is itt rendezkedtek be.
Az állam számára az jelenti a legnagyobb problémát, hogy a Kreml birtokbavételét hivatalosan sohasem regisztrálták. Az alapítvány elnöke most azért küzd, hogy a Princes Foundation az épületegyüttes falai között politikai, kulturális és vallási rendezvényeket tudjon tartani. "Az ingatlant nem vásárolták meg, jogtalanul vették el tőlünk, ezért a föderációnak nincs joga azt birtokolnia. Most visszaköveteljük az épületet és kompenzációt kérünk az illegális használati jogért" ? sorolta a nagyherceg.
A Kreml ? amely ma Dmitrij Medvegyev elnök rezidenciája ? a XV. századig a Moszkva folyó parti erődítményeként funkcionált, majd ekkor III. Iván felújította. Őt Rettegett Iván követte a trónon, aki a Vörös téren a Boldog Vazul-székesegyház építését rendelte el. Habár a komplexum nagy része el van zárva az érdeklődő szempárok elől, a Kreml az egyik legnépszerűbb turistalátványosságnak számít Oroszországban.
Az orosz kormány jogászai "komédiának" nevezték a pert, s azt állítják, hogy az a felperes számára kedvezőtlen eredménnyel fog zárulni. Sokak meglepetésére azonban egy moszkvai bíróság helyt adott a Rurikok fellebbezésének, akik a tulajdonjogra vonatkozó bizonyítékokat követelik az államtól.