Wagnertől Bartókig kalandozik a német szoprán a Nemzeti Filharmonikusokkal

Program

A világszerte ünnepelt német szoprán, Marlis Petersen lesz a Nemzeti Filharmonikus Zenekar szólistája a március 2-i hangversenyen, amelyen az együttest fő-zeneigazgatója, Vashegyi György vezényli. A műsor a romantikától a századfordulón át a 20. századig jut el.

Marlis Petersen. Fotó: Yiorgos Mavropoulos
Marlis Petersen. Fotó: Yiorgos Mavropoulos

Egy különleges pódiumszemélyiség és egy varázslatos szépségű, ma is felfedezésre váró remekmű áll a középpontjában annak az estének, amelyen a Nemzeti Filharmonikus Zenekar fő-zeneigazgatója, Vashegyi György vezényletével német romantikus, francia századfordulós és 20. századi magyar zenét játszik a Müpa Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben.

Az együttes szólistavendége a világszerte ünnepelt német operai szoprán, Marlis Petersen, aki Ernest Chausson 1882 és 1890 között komponált, majd 1893-ban átdolgozott dalciklusát, A szerelem és a tenger költeményét szólaltatja meg. A kifinomult és láttató erejű francia zenét német romantikus muzsika előzi meg: az est kezdetén Wagner Trisztán és Izolda című operájából halljuk az Előjátékot és Izolda szerelmi halálát. Az együttes saját zenekultúrájának egy emblematikus alkotásával fejezi be a programot – Bartók amerikai éveinek hazaszeretetről és honvágyról valló remekét, a Concertót szólaltatva meg a hangverseny második részében.

További részletek és jegyvásárlás itt.