Wolsky mellett a döntős művészek – Nagy Barbara, Pál Katja, Sági Gyula és Matzon Ákos – a Konok–Hetey Művészeti Alapítvány oklevelét vehették át a Ludwig Múzeumban.
N. Mészáros Júlia Wolsky András művészetéről írta: „Wolsky András számára a képalkotás nem egyszerűen közvetlen vászonra való festést jelent, hanem szabályokhoz kötött fizikai és szellemi mozgásra épülő, komplex cselekvéssort, amelynek végeredménye a kép. Mint festő, szokatlan eszközöket használ: térképet, dobókockát és színekkel, irányokkal, méretekkel, arányokkal és szögekkel megfeleltetett számkódot, melyekkel automatikus képpé alakítja saját mindennapi világában szerzett tapasztalatait, élményeit, valamint reflexióit és ismétlődő cselekedeteinek valós mozzanatait. (…) Művei megalkotásához a lehető legegyszerűbb nyelvet használja – derékszögben vagy más szögben elforduló színes sávok, eltérő vastagságú vonalak, geometriai alakzatokat, síkokat körülíró irányváltások, geometrikus elrendezés.”
Wolsky András 1969-ben született Budapesten, ahol jelenleg is él és dolgozik. A Magyar Képzőművészeti Főiskolán tanult festészet (1996), intermédia (1998), posztgraduális festészet (1996-1998) szakokon. 1996-ban a Párizsi Magyar Intézet Artist in Residence ösztöndíját kapta meg. 1996 óta tagja a Magyar Alkotók Országos Egyesületének, 1997 óta a Fiatal Képzőművészek Stúdiója Egyesületnek, 2016 óta pedig a Nyílt Struktúrák Művészeti Egyesületnek (OSAS). 2000-ben elnyerte a Strabag Festészeti I. díját, 2001-ben a Római Magyar Akadémia Képzőművészeti Ösztöndíját, 2002-ben a Barcsay-díjat, 2014-ben pedig a franciaországi Mouans-Sartoux-ban az Espace de l’Art Concret ösztöndíját. Művei számos rangos hazai és külföldi köz- és magángyűjteményben megtalálhatók, például a budapesti Ludwig Múzeum vagy a Paksi Képtár kollekcióiban.
Wolsky műtermében mi is jártunk korábban.
https://kultura.hu/szemelyesen-wolsky-andras-kepzomuvesz/
Nyitóképen a Konok–Hetey Művészeti Díj átadásának résztvevői, középen a nyertes, Wolsky András festő. Fotó: Szabó Zsófia / Ludwig Múzeum