Kardosné Gyurkó Katalin a rendezvényen azt mondta: Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter tőle azt kérte, hogy a Csoóri Sándor Program támogatásai ne csak egy bankszámlán átutalt összegként mutatkozzanak meg, hanem tegyék azt sokkal személyesebbé, hiszen „nem lehetünk elég hálásak azért, ami helyben zajlik”.
„Hiszek abban, hogy a Csoóri Sándor Program azokkal az emberekkel, akik ezt aktívan megpályázták, a támogatókkal együtt a megmaradásunk záloga, segít megmutatni mindazt, ami szép bennünk” – fogalmazott a miniszteri biztos. Kardosné Gyurkó Katalin arra biztatott mindenkit, hogy még aktívabban vegyen részt a programban, hiszen a jövő generációját csak úgy lehet a haza szeretetére, értékeink ápolására és továbbadására nevelni, ha valós közösséget és kapcsolódást kínálunk nekik.
Vitályos Eszter a rendezvényen elmondta, hogy a Csoóri Sándor Program célja a hazai magyar és nemzetiségi, valamint a határon túli magyar néptánc-, népzenei együttesek, népdalkörök, alkotóközösségek tudásátadásának, szakmai munkájának fejlesztése, és ezeken keresztül a helyi közösségek megerősítése, értékeink, hagyományaink megőrzése, átadása az utókornak.
A programnak idén 1776 nyertese van Magyarországon, és csaknem 2,5 milliárd forintot biztosított 2024-ben a KIM a célok megvalósítására. A legnépszerűbb pályázati kategória idén is a néptánc volt, mellette pedig a tárgyalkotó népművészeti közösségek támogatására is jelentős igény mutatkozott – mondta a kormányszóvivő.
A rendezvényen oklevelet vehetett át a Nomád Nemzedék Kft. és az Ürömi Öröm Néptáncműhely Alapítvány képviselője.