Wayne McGregor 2021 óta irányítja a Velencei Biennálé táncszekcióját, és a fesztivál igazgatótanácsának döntése értelmében a következő két évben is folytatja a munkát.
Műhelye, a Studio Wayne McGregor egy olyan kreatív központ, amely a tánc, a design és a technológia segítségével a fizikai képességek határait feszegeti. Bár McGregor munkássága leginkább a tánchoz köthető, de számos műfajt felölel, beleértve a technológiát, a képzőművészetet, a filmet, az operát és az oktatást, valamint a Company Wayne McGregort, azaz a saját, táncosokból álló, turnézó társulatát. A Studio Wayne McGregor megannyi, különböző területeken munkálkodó alkotót, táncosok mellett írókat, zeneszerzőket, programozókat, kutatókat és szoftverfejlesztőket támogat.
Wayne McGregor a The Royal Ballet rezidens koreográfusa, de rendszeresen dolgozik a világ legjelentősebb balett-társulataival, munkái megtalálhatók a párizsi Opera Balett, a New York City Ballet, a Bolsoj Balett, az NDT 1, az Ausztrál Balett, a Dán Királyi Balett, a San Francisco Ballet repertoárján.
Ám Wayne McGregor nem amolyan eltartott kisujjú, elefántcsonttoronyban élő koreográfus, hanem
igazi popkulturális ikon.
Készített koreográfiát a londoni Old Vic, Royal Court, Nemzeti Színház, a Donmar Warehouse, az English National Opera, illetve a milánói Scala prózai, musical- és operaprodukcióihoz, de szerepelt koreográfusként a Harry Potter és a Tűz Serlege, a Tarzan legendája, a Legendás állatok és megfigyelésük, az Énekelj!, a Mária, a skótok királynője, a Macskák vagy az Audrey című filmek stáblistáján is. Jegyez divatbemutatókat, popkoncerteket, több Brit Awards-díjátadót és videóklipeket is.
Wayne McGregor koreografálta Thom Yorke-ot a Lotus Flowerben, de a kortárs tánc egyik legjelentősebb alkotójának munkáival a magyar közönség személyesen is jó néhány alkalommal találkozhatott. Társulata, a Random Dance / Company Wayne McGregor több előadásával (Nemesis, Polar Sequences, Entity, Autobiography, Atomos) szerepelt a Trafóban, felléptek a Budapesti Tavaszi Fesztivál keretében a Nemzeti Táncszínházban (FAR), Chroma (az előadás kapcsán készített interjúnk itt olvasható) című, a White Stripes zenéjére készített darabját pedig a Magyar Nemzeti Balett tűzte műsorra.
A Trinity Laban Zenei és Táncművészeti Konzervatóriumának professzora, a Plymouth-i , a Leedsi és a Chesteri Egyetem, továbbá a londoni University of the Arts tiszteletbeli doktora, továbbá tagja a londoni King's College kulturális tagjai körének (Circle of Cultural Fellows), a British Science Association (Brit Tudományos Társaság) tiszteleti tagja. Többszörös Olivier- és Arany Maszk díjas, megkapta a Benois de la Danse-díjat és a Prix de Lausanne életműdíját.