Az alapszínekre asszociál az Élőkép színház megújult darabja

Egyéb

piros
Piros

A különleges előadás három mozdulatművészeti etűdben mutatja be a három alapszín jelentését. Az első szín a piros, amely mint a változás kapuja jelenik meg: életre kelt női szobrokat ábrázol női élethelyzetekben, akik újra és újraformálják önmagukat, alakítják viszonyaikat. A szereplők különböző ritmusú helyváltoztatással folyamatában, de váratlanul rendezik át a tagolt tér képét. Létállapotaik a fények vetületei és a hangok által válnak érzékelhetőbbé. A mások etűd a kéket helyezi a középpontba: a hullámzást vetíti a néző elé. A kékről való asszocicáció az egynesúly keresését jeleníti meg: mindent mozgásban tart, a világban zajló szüntelen áramlást festi le. ?Minden folyik ? állította Hérakleitosz, és a változás állandóságára irányítja figyelmünket a keleti filozófia is. Kék fénnyel világító hullámok úsznak a térben megidézve világunk egyes jelenségeit?- írják a darab második színe kapcsán az alkotók

Utolsó alapszínként a sárgát mutatja meg az előadás, a harmadik etűd a Darutánc címet viseli. Így hívták azt a táncot, amellyel Théseus bemutatta, hogyan bolyongott a krétai labirintusban, ahol legyőzte a hírhedt Minotauruszt. A daru több kultúrában az éberség szimbóluma, a taoizmusban a halhatatlanok szent madara, a labirintus pedig a tájékozódó képességet és figyelmet próbára téve egy olyan befelé vezető ? főként csak szimbolikus ? beavatási út, ahol az ember képes lehet eltávolodni a hétköznapi világtól és közelebb kerülni önmagához. Ebben az etűdben egy képzeletbeli szerzetesrend tagjai ? a darupák ? képekbe komponált mozdulatokkal és keleti kolostorok szakrális táncaival idéznek meg emberi élethelyzeteket, szellemi és lelki labirintusaink egy-egy állomását.

 

kek
Kék

Az Élőkép Színház 2003-ban jött létre azzal a céllal, hogy vizuális és interdiszciplináris színházi előadásokat, élő kiállításokat és ezekhez kapcsolódó projekteket valósítson meg. Alkotói világában meghatározó a formailag és tartalmilag újszerű látásmód kifejeződése, a képzelet feltárása, átélhetősége, illetve ennek átadása, amely során kép, képzet és képzelet szerves egységet alkot installációval, előadó-művészettel.