Szépirodalom kategóriában idén Vida Gábort emelték ki a litera.hu tudósítása szerint, akit Gáspárik Attila a következőképp laudált:
„Kitalált világ az övé, amelyben mesterien ötvöződik a valóság a képzelettel. Van Vida-Erdély, Vida-Kolozsvár, Vida-Budapest... Minden esetben a valóságból gyúrt, fiktív univerzum, harmonikus egységben. A helyszínek, távolságok, minden esetben az alkotó által ellenőrzött paraméterekkel. A szereplők közötti viszonyok matematikailag leképezhetőek. Nincs alku, nincs divat, nincs hóbort. A ráció és a fantázia szerelmi házassága. És mindenre jellemző a mérték. Ha nincs miről meséljen, képes évekig hallgatni. Igen, ha lenne indián neve, talán az lenne, hogy a: Kompromisszummentes. Egyszerűen nem akar (tud) megfelelni semminek és senkinek a nagyobb népszerűség érdekében.”
Értekező próza
Ebben a kategóriában Gács Anna nyerte el az idei Szépíró-díjat. Szegő János méltatása szerint „Gács Anna is kérdez, Gács Anna kíváncsi. Két fentebb említett könyve (Miért nem elég nekünk a könyv, 2002; A vágy, hogy meghatódjunk, 2020 – a szerk.)… erős pillanatfelvételek a megíráskor aktuális, … kurrens irodalomértelmezés preferenciáiról, értelmiségi kultúrájáról, nyilvánosságszerkezetéről.”
Junior Szépíró-díj
Ezt Kállay Eszter vehette át, akinek versei Selyem Zsuzsa méltatása szerint „egy olyan poétikai teret hoznak létre, amelyben közelebb vagyunk egymáshoz, mint hinnénk. Nem az uralom, nem a verseny, nem az érdek, nem a birtoklás és nem a félelem határozzák meg ezt a teret”.
Kéri Piroska-díj
A jeles irodalomszervezőknek járó díjat Jenei László író, szerkesztő, a Műút folyóirat főszerkesztője kapta. Legutóbbi regénye a Bódultak (Jelenkor, 2020), Szabó Lőrinc- és Osvát Ernő-díjas.
Géher István-díj
A műfordítói díjat Mesterházi Mónika vehette át.
A díjak létrejöttét és átadását magánadományozók, a Szépírók Társasága és a Magyar Műfordítók Egyesülete finanszírozzák.