Három napon keresztül szakmai előadások, kerekasztal-beszélgetések, bemutatók, esténként pedig koncertek várják az érdeklődőket.

A Kárpát-medencei írók egyik legnagyobb irodalmi találkozójának hétfői megnyitója után a Székesfehérvári Balett Színház Tilos a fűre lépni tilos! és Idézőjelek című vendégjátékait tekinthetik meg a résztvevők. A Tilos a fűre lépni tilos! című darabban Örkény István írásai mellett elhangzik L. Simon László, a Tokaji Írótábor elnökének Paprikakoszorú című költeménye, az Idézőjelek című darabban látható koreográfia pedig a tábor elnökének szövegére készült.

A második nap kerekasztal-beszélgetésekkel folytatódik. Czinki Ferenc, Erős Kinga, Pataki Viktor és Szentmártoni János a Rákóczi Pince és Udvarház Petőfi-teraszán az írószervezetekről beszélnek Stifner Gábor vezetésével. Ezt követően Fábián László, Takaró Mihály és Varga Betti részvételével az Irodalom az oktatásban címmel tartanak kerekasztal-beszélgetést L. Simon László vezetésével.

Később Lutter Imre, Siklósi Beatrix és Toót-Holló Tamás Falusi Márton vezetésével az Irodalom a médiában címmel, míg Serfőző Simon, Sáray László és Soltész Márton Lovas Anett Csilla vezetésével Az első 50 év címmel folytatnak eszmecserét. Ezt követően a látogatók egy borkóstolón vehetnek részt, a nap zárásaként pedig Lovászi Edina és zenekara ad koncertet.

A szerdai nap ismét kerekasztal-beszélgetésekkel indul: Bán János, Bánki Éva, Gál Vilmos és Gáspár Ferenc részvételével a Történelmi regények a 20. században című diskurzust, Demeter Szilárd, Kollár Árpád, Papp Endre és Vincze Ferenc részvételével az Online vagy print (folyóiratok és támogatási rendszer) című előadást hallgathatják meg az érdeklődők. A beszélgetéseket Jenei Gyula főszerkesztő, Molnár H. Magor szerkesztő és Jánoki-Kiss Viktória szerző Eső című folyóirat-bemutatója, majd a Tokaji Írótábor és Tokaj város válogatottjának labdarúgó-mérkőzése követi.

Ezután domborműavatást és faültetést tartanak a Millenniumi Irodalmi Emlékparkban, ahol Petőfi Sándor és Madách Imre emléktábláját Demeter Szilárd, míg Oláh János emléktábláját Kovács István avatja fel. Kabdebó Lóránt emlékére Smid Róbert ültet fát. Szerda este a Tokaji Ferenc Gimnázium és Szakközépiskolában adják át a Tokaji Írótábor díjait. A rendezvényt az Utcazene – Band of streets című programmal, azaz a Főtérre és a Rákóczi Pince teraszára tartó zenés felvonulással zárják.

A képen a Tokaji Írótábor résztvevői fényképezkednek a megnyitó előtt a tokaji Rákóczi Pincénél 2018-ban. Fotó: Vajda János / MTI