A tárlat már január közepén elérte a 30 ezres látogatószámot, ami három hónap után kisebb rekordnak számít. A kiállítást nemrég Olga Zobel Bíró is megtekintette. A Münchenben élő, magyar származású, európai szinten is elismert gyűjtő életét a kortárs ékszerek bemutatásának szentelte. Látogatása fontos visszajelzés a kiállítás megálmodói és megvalósítói számára.
A tárlat az elmúlt 40 ezer év ékszereit mutatja be, benne őskori, Kárpát-medencei, többek között hun, avar és középkori ékszereket, valamint olyan különleges darabokat, mint III. Béla király méreggyűrűje vagy Könyves Kálmán 900 éves gyűrűje. Megtekinthetők az 1848–49-es szabadságharc után a nemzet sorsáért aggódó, az aradi vértanúkat még egy évtized múltán is sirató magyar asszonyok gyászékszerei, valamint kortárs alkotások, amelyeket Spengler Katalin világhírű gyűjteménye is gazdagít.
A kiállítás különlegessége, hogy a fő helyszínen, a Pulszky-termen túl a múzeum több terében is láthatók ritka ékszerek, így a látogatók már belépéskor egy valódi ékszerdobozban érezhetik magukat, a kortárs ékszerek pedig folyamatosan cserélődnek
Egyedülállóvá teszi a tárlatot az intézmény közösségi gyűjtése: ennek keretében bárki lehetőséget kap arra, hogy egy szakmai válogatást követően kiállítsa saját ékszerét. Ehhez mindössze egy fényképet és a hozzá kapcsolódó érdekes történetet kell elküldeni a ragyogj@hnm.hu e-mail-címre a tárlat kurátorainak, akik a beérkezett anyagok közül kiválasztják a legizgalmasabbakat.