
A szerző, aki a Budapesti Kínai Kulturális Központ és a Kortárs Kínai Könyvklub meghívására érkezik a magyar fővárosba, május 23-án író-olvasó találkozón, május 26-án pedig egy filmes kerekasztal-beszélgetésen, valamint az egyik kisregényéből készült filmet követő pódiumbeszélgetésen is részt vesz.
Szu Tung május 23-án 17.30-tól dedikálással egybekötött író-olvasó találkozót tart a Kínai Kulturális Központ villaépületében, a Stefánia úton, ahol Zombory Klára sinológus-műfordítóval, a Kortárs Kínai Könyvklub alapító-háziasszonyával beszélget.
Május 26-án 17 órától az Uránia Nemzeti Filmszínházban díszvendége lesz annak az Imázsia Kínai Filmhét keretében megvalósuló, filmes és sinológus szakembereket felvonultató kerekasztal-beszélgetésnek, amelynek témája a kínai film és irodalom.
A filmhéten – szintén május 26-án – vetítik az azonos című kisregényéből készült Púder című filmet, a vetítést követő pódiumbeszélgetésen az író mellett a film rendezője és operatőre is részt vesz.
Szu Tung 1963-ban született Szucsouban. Az egyetemet Pekingben végezte. 1983-ban publikálta első elbeszéléseit, de országos hírnevet csak 1987-ben megjelent novellái hoztak neki. Azóta sikert sikerre halmoz, nemcsak Kínában, hanem világszerte is. Az egyik legtöbbet fordított kortárs kínai író.
Kiemelték, hogy Szu Tung Folyópart című regénye 2009-ben Man Ázsiai Irodalmi Díjban részesült, 2011-ben pedig a Nemzetközi Man Booker-díjra jelölték a szerzőt. Emellett elnyerte a Mao Tun Irodalmi Díjat, a kortárs kínai irodalom egyik legrangosabb elismerését is.
Szu Tung nemcsak termékeny író, hanem nagyszerű elbeszélő is. Számos művéből forgattak filmet, a legismertebb a Nők egy fedél alatt című kisregényéből készült A vörös lámpások, amely Velencében Ezüst Oroszlánt nyert, megkapta a legjobb idegen nyelvű filmnek járó BAFTA-díjat, és jelölték Oscar-díjra is a legjobb idegen nyelvű film kategóriában.