Raluca Turcan kulturális miniszter szerint Brâncuși zsilvásárhelyi (Târgu Jiu) Hősök útja alkotásainak felvétele az UNESCO-listára a román művész életművének nemzetközi csúcs elismerését jelenti. A csend asztala, A csók kapuja és A végtelen oszlopa azoknak a romániai polgári személyeknek állít emléket, akik 1916-ban szembeszálltak a német megszállással. Turcan arra is emlékeztetett a római limes romániai szakaszával kapcsolatban, hogy az ókori Dacia területe a római világ része volt, és a román nemzet eredete Rómához és a Római Birodalomhoz kötődik.
Egy másik római eredetű helyszín is felkerült a listára. A 650 kilométer hosszú, ókori Via Appia Közép- és Dél-Olaszországon halad át, és Róma egyik első nagy útja volt, amelyet innovatív technikákkal építettek. A Kr. e. 312-ben Appius Claudius cenzor által megnyitott út eredetileg Rómát kötötte össze Capuával, majd később Beneventóval, Venosával, Tarantóval és Brindisivel is. Eredetileg katonai célokra készült, de hamarosan a kereskedelmi és kulturális kapcsolatok fő útvonalává vált, és az összes későbbi római közút mintájává vált. Olaszország immár hatvan világörökségi helyszínnel rendelkezik, a legtöbbel a világon.
Az új helyszínek között szerepel még a németországi Schwerin kastélyegyüttes, a malajziai Niah Nemzeti Park és Szaúd-Arábia Al-Faw régészeti területe is.
A cikk forrásai itt és itt olvashatók.