Családi tragédiát mesél el az ősbemutató

Egyéb

bolero_press_conf_bi-5031A darab hétköznapi emberek hétköznapi, mégis megdöbbentő konfliktusait mutatja be olyan szereplők sorsán keresztül, akik nem akarnak tudomást venni önnön kínjaikról. Ismerős szituációk a nehezen megragadható valóságról és a kiküzdött egyéni szabadság értékéről ? hangzott el az október 24-ei sajtótájékoztatón.


Albu István rendező a darab kapcsán különös tapasztalatként említette, hogy a szerzővel együttműködve készülhetett az előadásra, és szerencsésnek nevezte magát, amiért Demény Péter író nyitott volt a rendezői koncepción alapuló esetleges módosításokra. . ?Nagyszerű élmény volt együtt dolgozni az előadásban játszó Panek Katival, Kézdi Imolával, Farkas Loránddal és Keresztes Sándorral is? ? tette hozzá a rendező.


Demény Péter a bemutató kapcsán elmondta, hogy a Bolero története azért játszódik valamikor 2000 után, mert szereplői ekkorra nőnek fel, ugyanakkor a szülőkről való leszakadás problémája napjainkban hangsúlyosabbá vált, de az is lehet, hogy a szülők engedik el a gyermeküket nehezebben, mint ?89 előtt.


Az előadás létrehozásában közreműködött Tenkei Tibor díszlettervező, Bocskai Gyopár jelmeztervező, valamint Kerekes Zsolt hang- és videotervező.


A Bolero egy családi tragédia következményeit vizsgálja: egy asszony nem tud megszabadulni évek óta öngyilkossá lett férje emlékétől, gyermekei pedig nem tudnak kilépni ebből az áldatlan helyzetből ? menekülnének ugyan, de a lelkifurdalás otthon tartja őket. A belső feszültség aztán természetesen kicsap és kínos helyzetekbe torkollik.

A szombati bemutatót követően az előadás október 27-én, vasárnap estelátható ismét.