Cseke Szilárd Kútja került a HAB falára

Képző

Február 26-ig tekinthető meg az MBH Bank Művészeti Alapítvány Art Wall Café pályázatán nyertes művészek legújabb kamarakiállítása a Hungarian Art & Business (HAB) művészeti központ földszintjén. A művészettámogatói program részeként ezúttal Cseke Szilárd Kút című kamarakiállítása várja az érdeklődőket.

Cseke Szilárd Kút című kamarakiállítása a HAB-ban. Fotó: HAB
Cseke Szilárd Kút című kamarakiállítása a HAB-ban. Fotó: HAB

Az MBH Bank Művészeti Alapítvány Art Wall Café programjának tavalyi indulása óta kiemelt érdeklődés övezte a pályázatot, amelynek célja a magyar kortárs képzőművészet támogatása, a tehetséges alkotók bemutatása és számukra kiállítási lehetőség biztosítása. A HAB központi terében levő nagy méretű falfelületre tervezett alkotások közel egy éven át, hathetes rotációban kapnak helyet.

Jelenleg Cseke Szilárd Kút című kiállítása látható a központban, amely az élet és a természet megújulásának lehetőségeit vizsgálja, központi hangsúlyt helyezve a víz szerepére. A művész régóta foglalkozik az ember és a természet kapcsolatával, legújabb alkotásaiban pedig a mesterséges intelligencia és a hagyományos festészeti technikák ötvözésével új vizuális narratívákat teremt. A kiállítás egyik kiemelt alkotása, a Borostyán-kút, az absztrakt festészet és az informel művészet eszköztárával idézi meg a természet emlékképeit, miközben kérdéseket vet fel a modern civilizáció és a természet viszonyáról: kiállításának koncepciója az önmagát modernnek képzelő civilizáció csupán virtuálissá váló természetismeretét kritizálja. A festői absztrakció és a természetélmény közötti áthidalás egyértelműen reflektál arra a dilemmára, amelyet Cseke már korábban megfogalmazott: „Hol az erdő, amit festek?”

A pályázat hathetes kiállítási ciklusai sikeres formátumnak bizonyultak az elmúlt hónapokban, hiszen a dinamikus váltások folyamatos frissességet és új értelmezéseket hoznak a HAB kiállítófalára. Cseke Szilárd után a következő hónapokban Závorszky-Simon Márton, Nagy Dániel és Tóth Lea mutatkozik még be a program keretében. 

„Az Art Wall Café pályázat sikeressége azt mutatja, hogy a kortárs művészet iránti érdeklődés élénk, és van igény olyan kiállítási formátumokra, amelyek folyamatosan új perspektívákat kínálnak. A program nem csupán bemutatkozási lehetőséget ad a művészeknek, hanem egyfajta vizuális párbeszédet is teremt a HAB terében, az egymást követő kiállítások révén a látogatók pedig különböző alkotói megközelítésekkel találkozhatnak” – emelte ki Vékony Délia, a HAB művészeti igazgatója.

A nagy sikerre való tekintettel az Art Wall Café új pályázati felhívása idén tavasszal várható, amely további kortárs képzőművészek számára kínál majd bemutatkozási lehetőséget a HAB falai között.