Magyarország kezdettől, 1895 óta képviselteti magát a Velencei Biennálén, s immár három évtizede rendszeresen részt vesz az építészeti seregszemléken is.

Idén a magyar pavilonban Építés/Building címmel Jakab Csaba és Márton László Attila valósíthatják meg projektjüket. Az előzőekhez hasonlóan Gulyás Gábor nemzeti biztos nyilvános pályázatot írt ki a magyar pavilon kiállításának rendezésére, melyen a rekordszámú, húsz érvényes pályázat közül szakmai zsűri választotta ki az Építés/Building ? Az építés folyamata, ember- és közösségformáló ereje, hatása az épített környezetre című pályamunkát. (A zsűri tagjai: Gulyás Gábor nemzeti biztos, Boros Géza művészettörténész, Ferencz István Kossuth-díjas építész, Finta József Kossuth-díjas építész, Markó Balázs építész, Nagy Tamás Ybl-díjas építész, Pásztor Erika Katalina építész, médiaművész, Sáros László György Ybl-díjas építész voltak.)

Jakab Csaba és Márton László Attila az idei Velencei Biennále főkurátora, a világhírű holland építész, Rem Koolhaas által meghirdetett Fundamentals hívószóra válaszolnak projektjükkel, melynek központi eleme a közösségi építés, a Kárpát-medencei modellnek nevezett oktatási módszer. Kiállításukhoz kapcsolódik a Kunkovács László néprajzkutató Ősépítmények című fotóinak bemutatása is. A kurátorok a közösségi építés bemutatására pályázatot írtak ki építészhallgatók számára, hogy a nyertes csapat Velencében demonstratív módon megépítse a magyar pavilon átriumának installációját, illetve a Giardini területén található lepusztult padokat felújítsák. A pályázatra 43 pályamunka érkezett be, mely azt jelenti, hogy több százan vettek részt a közös gondolkodásban. A magyar pavilonban ezeknek munkáknak a legjobb makettjeit is láthatjuk. A nyertes, a hat temesvári egyetemista Järger Zsolt, Molnár Zsolt, Szemcsuk Franciska, Benedek Tímea, Czáka Zoltán és Tóth Bertalan István Szakállszárító című projektje lett, így ez alapján valósult meg az installáció a magyar pavilonban, illetve a Giardini újratervezett és megújított padjai is az ő munkájukat dicséri. A közös építésbe látogatóként is bekapcsolódhatunk: egy-egy csipesz elhelyezésével interaktív módon lehetünk részesei a kiállításnak, és vihetjük tovább a magyar pavilon tárlatának gondolatát.