Április 5. és 10. között rendezték meg Olaszországban, az Alpok lábánál fekvő városban, Goriziában a 27. Nemzetközi Hegedű- és a 17. Nemzetközi Csellóversenyt. Az évenként sorra kerülő, európai fiatal muzsikusok számára hirdetett megmérettetésben a zsűri tagjai (hegedűverseny: Enrico Balboni - elnök, Olaszország, Alessandro Molin - művészeti igazgató, Olaszország, Monika Skalar - Szlovénia, Harald Herzl - Ausztria, Andželko Krpan - Horvátország) négy korcsoportban osztanak díjat. A 11 és 14 évesek között a mindössze tizenhárom éves Váradi Gyula bizonyult a legjobbnak.
Sok idő nem maradt a szusszanásra, mivel pár nappal később Gyula két társával, Dósa Csengével és Králik Abigéllel együtt április 16. és 18. között Székesfehérvárra volt hivatalos az 11. Alba Regia Országos Kamarazenei Versenyre. A 43 zeneiskolából érkezett tanulók produkcióiról Szabadi Vilmos hegedűművész és zsűrielnök, Dezső Marianna zongoraművész, Gellén Christa fuvola-kamaraművész, Mészáros Sándor kürtművész és Oláh Miklós gordonkaművész döntött. A trió ezüstérmet kapott.
Az újabb versenyre április 23. és 24. között Vácott került sor, ahol a 8. Országos Bartók Béla Hegedű-duó Versenyen a II. korcsoportban Oláh Géza és Korossy Khayll Csongor első díjat nyert, továbbá a III. korcsoportban Dósa Csenge és Králik Abigél szintén első díjjal térhetett haza, csakúgy mint a Kenedi Viktória és Váradi Gyula duó. Ezen felül a Dósa-Králik páros elnyerte az Ifjú Zenebarátok Egyesülete Edu-Art Különdíját is, így meghívást kaptak egy ifjúsági koncertre is, amelyet az Edu-Art és a Jeunesses Musicales Hungary közösen rendez május 29-én délelőtt fél tizenegytől a Zuglói Szent István Zeneházban.
A 175 éve Komáromban született Beliczay Gyula zeneszerző és pedagógus emlékére második alkalommal megrendezett Nemzetközi Zenei Versenyen, Korossy-Khayll Csongor, Dósa Csenge, Váradi Gyula, Králik Abigél I. díjat nyert és Abigél különdíjban is részesült. A korábban ezüstöt kapott trió itt I. díjjal tért haza és Oláh Géza és Csongor egy zongorista kislánnyal, Naszagyuk Júliával szintén I. díjat nyert.
Vácott a gyerekek felkészítő tanára, Ácsné Szily Éva tanári különdíjban részesült. Az évek óta kiemelkedő pedagógusi munkát folytató hegedűs diplomáját 1967-ben szerezte a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Győri Tanárképző tagozatán. 1987 óta tanít a Tóth Aladár Zeneiskolában, 1996-tól a hegedű tanszak vezetője. Irányítja a Tücsök Zenekart, aktívan részt vesz a Tóth Aladár Ifjúsági Zenekar felkészítő munkájában. Emellett fővárosi szaktanácsadó, és húsz éve a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Tanárképző Főiskolájának gyakorlatvezető-, öt éve didaktika tanára is. 1996 óta több országos szakmai továbbképzést szervezett. Zenei pályára készülő tanítványai sikeresen felvételiznek a zeneművészeti szakközépiskolákba és a Zeneakadémia különleges tehetségű gyermekek számára létrehozott osztályába, kiemelkedő eredményeket érnek el a tanulmányi versenyeken (Koncz János Hegedűverseny, Rados Dezső Hegedűverseny). Bemutató tanításokat és továbbképzéseket tart, zsűritagként rendszeresen részt vesz az ország különböző zeneiskoláiban rendezett versenyeken. 2006 márciusában (a Bartók Béla emlékévhez kapcsolódva) a Művészetek Palotájával közösen megszervezte a nagysikerű Bartók Duó Versenyt. A CEI Ifjúsági Zenekar (Central European Initiative Youth Orchestra - a Közép-európai Kezdeményezés kormányközi szervezete által, EU pályázat segítségével létrehozott és támogatott Ifjúsági Zenekar) magyarországi szervezője tizenhét éve. Segítségével eddig 55, elsősorban zeneiskolás és középiskolás hangszeres gyerek vett részt a 11 és 18 év közöttiekből álló együttes munkájában. Tanári tevékenységének sikereit 2001-ben Németh László-díjjal, 2004-ben a Halász Ferenc alapítvány díjával is elismerték. A Szentendrei Kamarazenekar koncertmestereként aktív résztvevője a hazai zenei életnek.