A kolozsvári titok: nincs verseny, csak határtalan örömzene

Program

Kolozsváron tudják, mi fán terem a jó muzsika. A tíz éve működő helyi népzenei iskolában több mint százan tanulnak nagy örömmel a személyre szabott, egyéni órákon.

A Kallós Zoltán Népzeneiskola 2014-ben indult Kolozsváron, és már akkor meglepő volt, hogy egészen eltérő életkorú emberek jelentkeztek 6-tól 60 éves korig. Különböző támogatások segítségével az elmúlt tíz évben egyre stabilabbá vált a zeneiskola helyzete, így már heti 100–120 diák jár egyéni órákra, ami tanároként 20–30 munkaórát jelent egy héten.

„Egyéniségeket tanítunk, így személyre szabott tantervre törekszünk. Nem egy felsőoktatási intézmény vagy egy állami szakközépiskola vagyunk, így mindenkinek azt kell nyújtanunk, amiért az illető zenélni szeretne. A táncház nem egy verseny, nem egy gálaelőadás, hanem mindenki saját magát szeretné megvalósítani a táncon, éneken, zenén keresztül. Van miért muzsikálni, mert van kinek és van hol játszani. A régi mestereink tovább élnek közöttünk a zenéiken keresztül. Reméljük, hogy a mi munkánk is tovább él majd nagyon sok generáción át” – mondja Vajas Albert, a Kallós Zoltán Népzeneiskola igazgatója.

Videónkban bepillantást adunk a zeneiskola működésébe, illetve a 10. évfolyam végzőseinek koncertjébe is, ahol a diákok bemutatták, hogy mit tanultak az előző félévben.

A programok a Csoóri Sándor Alap támogatásával valósulnak meg.