Az előadás a Stronger Peripheries nemzetközi projekt keretein belül valósul meg, ahol a projektszereplők innovatív tandemmodellen keresztül működnek együtt, ami azt jelenti, hogy különböző országokból származó projektpartnerek párban állnak, és közösen dolgoznak együtt művészeti produkciókon. A 2060 története 2023 májusában indult, amikor a magyar Pro Progressione és projektbeli tandempartnere, a francia Le Parvis nyílt felhívást tett közzé magyar művészek számára, amelynek témája a RightToTheFuture volt.
A partnerek a felhívásra jelentkezők közül Juhász Nórát választották ki a közös munkára. Nóra, aki kortárs interdiszciplináris művész és színházi alkotó, a 2060 koncepciójával pályázott, a kiválasztást követően pedig egy sokoldalú és izgalmas művészekből álló csapatot is gyűjtött maga köré, akikkel folyamatosan azon dolgozik, hogy szeptember 5-én egy emlékezetes, elgondolkodtató és izgalmas előadással találkozhassanak a nézők a Három Hollóban. A művészeti vezető alkoltótársai Kelemen Patrik, Alex Lungu, Szemes Botond, Szenteczki Zita és Ana Turos voltak.
„A jövő témája azért izgatott, mert annyira nehéz és nagy, és nagyon könnyű klisék mentén gondolkodni róla. Miközben általánossá vált, hogy mindannyian, fiatalok és idősebbek egyaránt, szorongunk attól az ismeretlentől, ami jön. Amire nem válasz a szőnyeg alá söprés, épp ellenkezőleg: a projekt folyamán is azt láttuk, hogy a passzív tehetetlenség (ami egyébként egy érthető reakció bárki részéről) csak még több szorongáshoz vezet. Ezért fontos, hogy megtaláljuk a módját, hogy hogyan tudunk gondolkodni és beszélni a jövőről mind egymás közt, mind azokkal a fiatalokkal, akik ennek a jövőnek a súlyát már most viselik” – foglalta össze Juhász Nóra azt, miért akart épp erről a témáról előadást készíteni.