Az együttműködés alapvető célja, hogy az intézmények az elméleti és gyakorlati tudásbázisukat, szakmai kapcsolatrendszerüket közös szakmai terveik megvalósítása érdekében mozgósítsák. A megállapodás emellett lehetőséget biztosít közös programok és kiállítások szervezésére, gyakornoki program indítására, közös kurzusok és további képzési formák kidolgozására, a MOME szakirányú programjaiban való részvételre.
„A keretmegállapodás elsődleges célja, hogy a nemzeti kultúra ügyében elhivatott két intézmény számos ponton erősítse az eddigi kapcsolatait, és új platformokat is nyitunk az együttműködés számára” – fejtette ki Zsigmond Gábor, majd hozzátette: fontos, hogy a Nemzeti Múzeum nyitott legyen a hallgatók felé, hogy élővé tegyék a házat.
Mint a főigazgató fogalmazott: ennek egy kiemelkedő programja lesz a most szombattól látogatható ékszerkiállítás, ahol a MOME ékszertervező oktatói, tanárai és hallgatói is bemutatkoznak.
Koós Pál hangsúlyozta: ez a megállapodás hosszú távon nagyon hasznos lehet mindkét intézmény számára.
Száznegyvennégy éves történetünkben mindig fontos volt, hogy a tradíciók megőrzésével, követésével foglalkozzunk és ezeknek a felhasználásával generáljunk új terveket, alkotásokat.
Azt gondoljuk, hogy az egyetem által képviselt művészeti ismeretek hasznosak a múzeum számára, a különböző kiállításoknak és a múzeum életének újragondolásában, fejlesztésében” – mondta a MOME rektora.
A két intézmény közös együttműködésének első állomása az említett Ragyogj! – Ékszerek ideje című időszaki kiállítás. A tárlat egy, a múzeum kétszázhuszonkét éves gyűjteményének ékességeit bemutató és az emberiség történetének negyvenezer évét felölelő válogatás, amelyben – Spengler Katalin európai szinten jegyzett gyűjteményének darabjai mellett – helyet kap egy válogatás a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem hallgatóinak, jelenlegi oktatóinak munkáiból.