A veterán katona 87 évesen egy Las Vegas-i kórházban hunyt el még március 30-án, felesége azonban csak most számolt be haláláról.
Jeppson, az amerikai légierő alhadnagya mindössze egy éles bevetésen vett részt, de ezzel bekerült a történelemkönyvek lapjaira. Felesége, Molly szerint férje nagyszerű ember volt, aki többször is beszélt a családnak a bombázó fedélzetén teljesített szolgálatról. "Azt mondta, csak a dolgát tette, mint ahogy a többiek is. Mindannyian így éreztek a fedélzeten" - emlékezett vissza Molly Jeppson.
Morris Jeppson pénzfeldobással került az Enola Gayre, amely az 1945 augusztusában ledobott két atombomba közül az elsővel indult útnak Hirosima japán város felé. A Hirosimára és Nagaszakira ledobott robbanótöltetek segítették a harcok lezárását a csendes-óceáni fronton, szakértők szerint az Egyesült Államok erejét is demonstrálta szövetségesei, legfőképp a Szovjetunió számára.
Az alhadnagy kerülte a háború után rázúduló reflektorfényt, de évek múltán elmondta, miként látta az 1945. augusztus 6-án történteket. "Nem ad okot büszkeségre, lesújtó volt. Szerencsétlen dolog, de talán amerikaiak százainak és még több japánnak az életét mentette meg".
Jeppson a háború után egyetemre ment, feleségével 49 éven át voltak házasok, két évtizede éltek Las Vegasban. Az egykori katona nem akart szertartást, hamvait szétszórták a nevadai sivatagban. Az alhadnagy halálával Theodore "Dutch" Van Kirk navigátor maradt az Enola Gay legénységének utolsó, még életben lévő tagja.