Az eseményre a projektet jóváhagyó Angkor Történelmi Helyszínének Megóvására és Fejlesztésére létrehozott Nemzetközi Koordinációs Bizottság szokásos éves plenáris ülését követően került sor. A francia-japán társelnökséggel, a szervezet titkársági teendőit ellátó UNESCO közreműködésével 1992-ben létrehozott szervezetnek Magyarország és az Angkor Alapítvány egyaránt alapító tagja. A program szakmai irányítását Dr. Laszlovszky József, a Közép-európai Egyetem régésze látja el.
A szándéknyilatkozatot az Alapítvány nevében a budapesti székhelyű, 1992-ben Szihanuk akkori király és Göncz Árpád köztársasági elnök közös kezdeményezésére létrehozott szervezet kuratóriumának elnöke, korábbi kambodzsai magyar nagykövet, Jelen János írta alá. A projektet együttműködési megállapodás keretében a Kulturális Örökségvédelmi Szakszolgálat is támogatja.
A három év alatt tucatnyi magyar régész, környezetvédelmi és településfejlesztési szakember közreműködésével végrehajtásra kerülő program Kohker 10. századi khmer királyi székhely 81 km2 kiterjedésű, érintetlen dzsungelben rejtőzködő feltárására és idegenforgalmi hasznosítására tesz javaslatot a kambodzsai kormánynak.
A 2006-ban Zelnik István által létrehozott Magyar Indokína Befektetési és Fejlesztési Társaság két év alatt gyümölcslepárló üzem létrehozásáról, ingatlanfejlesztési társaság létrehozásáról állapodott meg a kambodzsai kormánnyal. A HUNINCOR előrehaladott tárgyalásokat folytat gyümölcsültetvény létrehozásáról.