Ez egy nagyon szexi darab

Egyéb

Robert Dubac Férfiagy című darabjának alapszituációja szerint Sanyit elhagyja mennyasszonya, és két hét gondolkodási időt hagy neki, hogy rájöjjön, vajon mi oka lehetett erre. Sanyi ekkor magába száll, és a női és férfi szerepek mibenlétéről, valamint a párkapcsolatok örök misztériumáról morfondírozik. Az egyszemélyes vígjátékban rengeteg humorral jelenítik meg a férfi nőkkel kapcsolatos emlékeit, tapasztalatait, miközben hat férfitípus elevenedik meg a színpadon, akik tanácsaikkal és történeteikkel inkább összezavarják őt, semmint segítenek neki abban, hogy a ?Mit akar a nő?? kérdésre megkapja a választ.


ferfiagy_sajt__taj__2013__09_03___64___2__250x250.png
Szirtes Tamás (Fotó:Kállai-Tóth Anett)

ferfiagy_sajt__taj__2013__09_03___73__250x250.png
Csányi Sándor (Fotó:Kállai-Tóth Anett)

Szirtes Tamás, az előadás rendezője az darab kapcsán rendezett sajtótájékoztatóján elmondta: három nyomós indoka volt rá, hogy igent mondjon a felkérésre. Egyrészt maga a témaválasztás már önmagában is aktuális, hiszen minden embert - nemtől és kortól függetlenül - érdekel a férfi-nő kapcsolatok örök misztériuma. Elmondása szerint a tartalmi részen kívül a forma is érdekes kihívásokat rejtegetett magában, hiszen a darab a klasszikus színházi elemeket modern vonásokkal ötvözi: az egyszemélyes vígjátékot a manapság nagy népszerűségnek örvendő stand-up comedy-val elegyíti. A rendező kiemelte, hogy Csányi Sándorral dolgozni külön öröm, hiszen ?ezer színben feltűnő ember?, aki ezen tulajdonságát kamatoztatni is tudja az előadás során, ugyanis Sanyinak egyik percről a másikra kell egy-egy másik karakter bőrébe bújnia.

Csányi Sándor szintén kiemelte, hogy a darab mindig aktuális és mindekit érintő problémákat és kérdéseket érint, ezáltal kivétel nélkül megszólítja a közönséget. A Thália Színház művészeti vezetőjeként is dolgozó színész hangsúlyozta, az előadás "egy csomó gondolatot ébreszt, amit haza lehet vinni".

(Milojev Zsanett)