Fényképes helytörténeti kalauz készült Kapolcsról

Egyéb

(MTI) - A könyvbemutatón Márta István fesztivál-igazgató elmondta, hogy a Kapolcsi útilapok a Csigakönyvek sorozat hatodik kiadványa. Ez a kötet bizonyítja, hogy a legkülönfélébb emberek összefogása csodákra képes- fogalmazott, hozzátéve, hogy a Kapolcsi Kulturális és Természetvédelmi Egylet a kezdetektől fogva azt a célt tűzte ki maga elé, hogy őrizze és kezelje a múltat.  
    

Márta István fesztiváligazgató a kiadvány bemutatóján megemlékezett azokról, akik a tárgyi emlékek gyűjtésével segítették a falu történetének feltárását. Nélkülük a térség szegényebb lenne a történelmével- fogalmazott.
    
A különleges útikönyvet Tóth G. Péter, a Néprajzi Múzeum főmunkatársa szerkesztette. Elmondta: tavaly ősszel merült fel, hogy a csaknem 20 család összegyűjtött archívumából falutörténeti könyvet készítsenek. A helyiek által Kapolcson kitüntetett helyeknek tartott több mint kétszáz pont köré rendezték a képeket, és ezekhez a helyekhez gyűjtöttek történeteket. 
    
A számtalan régi és új fotót nyolc túra köré szervezték, amelyek a kapolcsi főtértől indulva az óramutató járásával megegyező irányba vezetnek. Így aki szeretné megismerni a Balaton-felvidéki falu múltját és jelenét, a könyv segítségével kalandozhat a történelemben, megismerheti a helyi mondákat - tette hozzá.
    
A hozzávetőleg háromszáz oldalas kiadvány a készítői szerint Kapolcs mentális térképe, amely a múltba réved, de mégis a jövőbe mutat. A felhasznált riportokat Ladányi András készítette, a fotókat Szabó Csaba gyűjtötte.