Idén tavasszal Budapesten, az Erkel Színházban rendezték meg az ifjú néptáncosok egyik legfontosabb eseményét, a Gyermek Néptánc-antológiát, ahova ezúttal 14 produkciót válogatott be a szakmai zsűri, így több mint félezer gyermek állt a telt házas színház színpadára. A sokszínű gálaesemény ismét izgalmas keresztmetszetet adott arról, hogy milyen értékes munka folyik a hazai néptáncműhelyekben. De nem csak a nézőknek volt élmény a látványos seregszemle. Jó alkalom ez a legkisebbek számára, hogy rácsodálkozzanak önnön erejükre, fontos közvetítő szerepükre, amellyel egyre szélesebb kör számára mutatják meg népi kultúránk értékeit.
A legkisebbek közösségét az Örökség Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Népművészeti Egyesület támogatja, akik igyekeznek összefogni a táncegyüttesek vezetőit és minden olyan pedagógust, aki a magyar néptánc előremozdításán fáradozik. Sikerük fokmérőjének tekinthetjük az évről évre színvonalasabb Gyermek Néptánc-antológiát.
„Ez egy kétoldalú ünnep: ünnep annak, aki színpadra lép, és annak is, aki a közönség soraiból nézi. A Gyermek néptánc-antológia célja mindig is az volt, hogy új irányt, utat mutasson mindenkinek, aki érdeklődik a néptánc iránt. Nemcsak egy sima programot hozunk létre, hanem olyan pluszélményt kapnak a gyerekek, amely által még jobban kötődhetnek ehhez a kultúrához – mondja Sikentáncz Szilveszter, az eseményt szervező Örökség egyesület elnöke, aki videónkban bővebben is mesél az antológia hátteréről és az egyesület küldetéséről.
A program a Csoóri Sándor Alap támogatásával jött létre.