Abszurd is a Titanic

Film

Magyarország legnagyobb nemzetközi filmes seregszemléjén azonban nem csupán komoly és fajsúlyos alkotások szerepelnek, hanem a hagyományokhoz híven szürreálisan bizarr, bűbájosan egyedi vagy éppen meghökkentően mulatságos filmeket is találunk a programban.
 

 A tehén

 
Bemutatják például A tehén  című kínai filmet, amelyben a címszereplő jószág és egy egyszerű parasztember hol abszurd, hol szívmelengető, hol hősies kalandjait követhetjük nyomon a második világháború idején. A fekete humorú mesekomédia főhősét Huang Bo, a mai kínai kommerszfilm-gyártás legnagyobb sztárja alakítja.
 
Egy varázslatos hangulatú mese elevenedik meg előttünk a Nem félünk a farkastól? című cseh filmben. A Piroska és a farkas bámulatosan ötletes újragondolásában a szövevényes családi kapcsolatokat egy hatéves kislány fantáziadús szemszögéből látjuk, és többek között azt is megtudjuk, miről lehet felismerni, ha a mamánk földönkívüli. A film rendezője, Maria Procházková a Titanic vendége lesz.
 
Egy másik klasszikus történet leleményes átdolgozásának lehetünk tanúi a Malőr Csodaországban című filmben, amelyben Lewis Carroll figurái mind-mind új alakban, a londoni alvilág különc szereplőiként jelennek meg. A meséből ismert Alice itt milliomos amerikai diáklány, aki a legelképesztőbb kalandokba keveredik ebben a szédületes képi világú filmben.
 

hitoshimatsumoto_szimbolum_film.jpg
 Szimbólum
 
Ugyancsak zavarba ejtően bizarr a japán Szimbólum című film, amelyben a totális abszurditást olyan tárgyak központi szerepe garantálja, mint egy rózsaszín fogkefe, egy vécépumpa vagy egy szusival megrakott agyagedény. A film rendezője és főszereplője a Japánban a komédia atyjaként számon tartott Hitoshi Matsumoto, akinek A legnagyobb japán című, hasonlóan elborult eszementségét a tavalyi Titanicon is nagy sikerrel vetítették.
 
Korábban: