A négy különböző zsűri négy különböző kategóriában osztott díjakat, ezek a következők voltak: Emberi történetek (európai dokumentumfilmek), Sűrű leírás (ez az európai készítésű antropológiai filmeket takarja), Magyar valóság (a magyar alkotók által készített munkák) és Diákmunka (európai diákfilmek). De kiosztotta díjait a szemlén első alkalommal tevékenykedő országos diákzsűri is.
Utóbbi, az ország főiskoláinak-egyetemeinek film szakos hallgatói által delegált testület fődíjat a Gyumri című cseh alkotásnak, Jana Sevciková művének ítélt, míg Somogyvári Gergő és Feszt Judit Csempelevél című dokumentumfilmje különdíjat kapott.
Az Emberi történetek szekció - melynek zsűrije Böszörményi Zsuzsa, Domokos János és Péter Kerekes filmrendezőkből állt - ezer euróval járó Aranyszarvas-díját a Chicago tömbház, avagy történetek a liftből című holland mű nyerte. Ebben a kategóriában további két filmet emeltek ki a zsűri tagjai: A 21. másodperc és a Három hiányzó oldal címűt.
A Sűrű leírás nevű blokk (zsűritagok: Kriza Bori szociológus, filmrendező, Kolozsi Ádám és Slawomir Sikora antropológusok) Aranyszarvas-díját és az ezer eurót a Gyumri nyerte, itt különdíjban pedig a Papírsárkányok című lengyel munka részesült.
A Magyar valóság szekcióban a 800 euróval járó Aranyszarvas-díjat a Csempelevélnek ítélte a Tóth Klára szerkesztőből, Jan Gogola filmrendezőből és Phil Lewis filmrendező-tanárból álló nemzetközi zsűri. Ebben a blokkban szintén két különdíjat osztottak ki: az egyiket A mi kis rádiónk (r.: Litauszky János), a másikat a Poros öltöny (r.: Bálint Arthur) érdemelte ki.
A Diákmunkák közül a zsűri - melynek tagjai Adéla Kroupova filmrendező, Boross Balázs antropológus és Kováts András szociálpolitikus voltak a Csodák a hegyen című brit alkotást, Julia Kurc munkáját találta a legjobbnak, így ennek a műnek az alkotói nyerték az Aranyszarvas-díjat és a 800 eurót. A zsűri ezenkívül elismerésben részesítette a Maruch és a utazás című német filmet Florian Waltertől.
Idén nemcsak Budapesten, hanem a kolozsvári Tranzit Házban és a pozsonyi A4 Centrumban is megrendezték a Dialógus fesztivált, a teljes anyag egy bizonyos részének levetítésével. Ennek alapján az előbbi helyszínen két kategóriában szavazhatott a közönség kedvenc filmjére. A Sűrű leírás közönségdíjasa a Papírsárkányok, míg a Diákmunkáké a Hogy vagyok? című doku lett. Pozsonyban pedig a diákfilmek közül a Csodák a hegyent találták a legjobbnak a nézők.