Második alkalommal érkeztek Magyarországra a 3D nyomtatás legnagyobbjai a Budapest 3D Printing Days rendezvényre, ahol három helyszínen, hat országból, harminc nemzetközi kiállító és több mint húsz előadás mutatja be a technológia jelenlegi állását.
Nagy utat járt be a háromdimenziós nyomtatás, amíg mára egyre inkább elterjedt és mindig többek számára elérhető technológia lett. Az első nyomtatott szilárd alakzatot még 1982-ben hozták létre, az első 3D nyomtatóra pedig 1984-ig kellett várni ? persze akkor még csillagászati árakon.
Vannak, akik úgy vélik, hogy a tárgyalkotás ezen új formája ahhoz mérhető változásokat hoz majd a mindennapi életben és az iparban is, amit az internet jelentett és jelent a zeneiparban: letölthető, online ?küldhető?, egyedi vagy akár saját terrvezésű eszközökkel, dísztárgyakkal. Mások óvatosabban fogalmaznak, az azonban biztos, hogy a következő évek sok kérdésre megadják a választ.
A fejlődés legnagyobb nyertese kétségkívül a kis és középvállalati szektor, illetve a startupvilág lehet, ugyanis jelentősen lerövidülnek a tervezési-gyártási folyamatok, a valós idejű visszajelzések, a rövidebb fejlesztési ciklusok segítségével pedig gyorsabban, a hibalehetőségek minimalizálásával juttathatják el a piacra a termékeiket a cégek ? aminek a magyar vállalkozások szempontjából is kiemelt jelentősége van.
A június 5. és 7. között tartó programsorozaton többek között kerekasztal-beszélgetések, előadások és könyvbemutatók várják az érdeklődőket.