Május 20-án egy zenés beszélgetőshow keretében Franco Nerót látja vendégül a színház, a látogatáshoz egy ünnepélyes padavatóra is kapcsolódik. A tervek szerint a későbbiekben további hírességek teszik majd tiszteletüket a Veszprémi Petőfi Színházban.
A 2025/2026-os évad augusztus 20-án veszi kezdetét az István, a király című rockoperával. Szörényi Levente, Szörényi Szabolcs, Bródy János és Boldizsár Miklós 42 évvel ezelőtt bemutatott művét először a várban mutatják be, az előadás októberben kerül be a színházba. A rendező Oberfrank Pál, a főbb szerepekben Nemes Tibor (István), Sándor Péter (Koppány), Szederjesi Teodóra (Gizella) és Hirschl Laura (Réka) látható.
Novemberben lesz a premierje Molnár Ferenc Az ördög című vígjátékának Rátóti Zoltán rendezésében, ezt követi Nóti Károly–Zágon István–Eisemann Mihály szerzőtrió vígjátéka, a Hyppolit, a lakáj, amelyet Dolhai Attila visz színre. A címszerepet Cservenák Vilmos, Schneider Mátyást Kőrösi Csaba, Schneidernét pedig Módri Györgyi alakítja.
Az évad világirodalmi klasszikusa William Shakespeare A velencei kalmár című drámája, szintén Oberfrank Pál rendezésében, a kortársakat pedig Florian Zeller A fiúja képviseli, ezt Józan László neve állítja színpadra.
A Latinovits–Bujtor Játékszínben mutatják be az Unikornis!-t. A monodráma Pesitz Mónika, a Szabadkai Népszínház Magyar Társulata 2024-ben hosszú, súlyos betegség után elhunyt színésznőjének történetét dolgozza fel, amelyet a színésznő Topolcsányi Laurával írt. Az előadást Szorcsik Kriszta játssza, a rendező Tasnádi Csaba.
Folytatódik a székesfehérvári Szent István Múzeum Régész Színházával közös program, a sorozat A hieroglifák titka című dráma mutatkozik be, amely a francia klasszika-filológus, a hieroglifák megfejtője, Jean-François Champollion izgalmas életéről szól.
Az életrajzi sorozat az Árnyéksors című színművel folytatódik, amely Klebelsberg Kuno kultuszminiszter felesége, Botka Sarolta életét dolgozza fel.
A Grace és Gloriát a Veszprém Orfeum követi az évad zárásaként.
A kicsiknek szól a Dr. Bubó, a János vitézke című interaktív gyermekelőadás, amelynek rendezője Harangi Mária, és folytatódnak a BonBon Matiné előadásai is. A tizenéveseket várják a Zenemenő című, Nyári Oszkár rendezte interaktív zenetörténeti előadására.
Felújítják a Holt költők társaságát, és repertoárra kerül Topolcsányi Laura Magdi című misztériumjátéka, amely a második világháború utolsó napjaiban vértanúságot szenvedett litéri munkáslány, Bódi Mária Magdolna életét dolgozza fel.
Az évad utolsó premierje egy életrajzi táncjáték, az Ady & Léda – Szeretném, hogyha szeretnének lesz a Horváth Renátó Production előadásában.
Műsoron marad az Anconai szerelmesek, a Csoportterápia, a Mágnás Miska, a Petőfi SzínSingers, a Tortúra, a „...Lázas ifjúság...”, az Árva szörny, a Hatodik szék, az Imagináció, a Kapj el!, valamint a Frakk, a macskák réme.