Az olimpia lezárása után sem maradunk izgalmas csörte nélkül: egymásnak feszült két hollywoodi nagyság, Quentin Tarantino rendező és George Clooney színész. A The Hollywood Reporter számol be arról, hogy Clooney és Brad Pitt közös interjút adott a GQ magazinnak, szeptemberben bemutatásra kerülő filmjük, a Wolfs (Két magányos farkas) kapcsán.
A beszélgetésen Tarantino is szóba került, vele kapcsolatban mondta el Clooney, hogy „kissé ingerült”, ugyanis a rendező a közelmúltban mondott róla „néhány sz..ságot”. Arra utalt ezzel, hogy Tarantino nemrégiben egy interjúban filmsztárokat sorolt fel, és amikor Clooney-ról kérdezték, azt válaszolta: „Ő nem filmsztár. Mondj egy filmet az ezredforduló óta” – itt nyilvánvalóan arra utalt, hogy az elmúlt közel negyedszázadban George Clooney szerinte egyetlen jelentősebb alkotásban sem szerepelt.
„Az ezredforduló óta? Ez az egész karrieremet jelenti” – reagált most minderre a GQ-nak Clooney – Brad Pitt nem kis derültségére. A filmsztár így folytatta: „Szóval most úgy vagyok vele, hogy jól van, haver, rohadj meg! Nem bánom, hogy sz...kodok vele, mert ő is sz...kodott velem.” Majd arról beszélt, hogy ők, a színészek nagyon szerencsések amiatt, hogy ezekkel a nagyszerű rendezőkkel dolgozhatnak. „A rendező és a forgatókönyv az, ami életben tart” – mondta.
Érdekesség, hogy a most konfliktusba kerülő színész és a rendező dolgozott már együtt – igaz, ez még a Tarantino által „határvonalként” húzott ezredforduló előtt történt. Az 1996-ban bemutatott Alkonyattól pirkadatig forgatókönyvét Quentin Tarantino írta, aki szerepelt is a filmben: a Clooney által alakított főhős testvérét játszotta Robert Rodríguez horrorjában. Az idézett interjú másik alanya, Brad Pitt több Tarantino-moziban is szerepelt: a 2009-es Becstelen brigantyk és a 2019-es Volt egyszer egy... Hollywood című mozikban – utóbbiért pedig Oscar-díjat is nyert.
George Clooney színészi karrierje az 1980-as évek elején indult, a kilencvenes évek derekán kapcsolt nagyobb fokozatra a Vészhelyzet című tévésorozatnak köszönhetően. Az ezredforduló után rendezései mellett is láthattuk őt olyan sikeres filmekben, mint az Ocean's-trilógia, a Gravitáció, A hatalom árnyékában, a Michael Clayton, az Egek ura, az Égető bizonyíték vagy a Sivatagi cápák.
Clooney David O. Russellről is megmondta a véleményét. Elmondása szerint közös filmjük, a Sivatagi cápák karrierje egyik legrosszabb élménye volt. Ugyanebben az interjúban kifejtette: „Ahogy öregszik az ember, úgy változik az időbeosztása. Öt hónap az életedből elég sok idő. Nem úgy megy ez, hogy azt mondod: »Ó, elugrok csinálni egy nagyon jó filmet, mint amilyen a Sivatagi cápák, és együtt dolgozom egy olyan szánalmas fickóval, mint David O. Russell, aki pokollá tette az életemet.« Sőt, pokollá tette az egész stáb életét is. Nem éri meg. Az életemnek ezen a pontján már nem. Csak azért, hogy jó legyen a végeredmény.”