Négy napon át hazai gyermekjáték-tervezők és -gyártók termékeit mutatja be a Projekt Showroom nyitóeseménye. Több mint hatvan hazai magas minőségű dizájn-játékmárka mutatkozik be: lesznek gyermekruhák, hordozók, hinták, fejlesztő- és társasjátékok, babák, könyvek, még gyerekszoba-kiegészítők is. A Projekt Showroom kitalálói ? Csikós Kriszti és Kincses Andrea ? a Hajós utca 41.-ben alkalmi jelleggel ? ha minden jól megy, kéthavonta ? tematikus popup-boltokat rendeznek be, s a hatalmas tér kiállításoknak, a témához kapcsolódó workshopoknak is otthont adhat majd.
 
Kincses Andrea még fia születése után, ahogy az a kismamákkal lenni szokott, a négy fal közé bezárva kezdett el az interneten gyerekjátékok után kutakodni. ?Nagyon kevés bolt van Magyarországon, ami magyar tervezésű-gyártású játékokat kínálna, a legtöbbet webboltban vagy kézművesportálokon lehet megvásárolni. A fősodorba tartozó játékboltok túlnyomó többségben külföldi, uniformizált, alacsony minőségű tárgyakat kínálnak. Sokan bele sem gondolnak, hogy a gyermekeket körülvevő játékok, a szülők által felépített tárgyi kultúra milyen hatással van a kicsik fejlődésére? ? vélekedik Andrea, aki elhatározta, tenni fog azért, hogy a szülői attitűd és a vásárlói kultúra megváltozhasson. Nagy vágya, hogy egyszer berendezze saját játékboltját, de ez még a jövő zenéje.
 
 
Ahhoz viszont minden adott volt, hogy egykori iskolatársával a Projekt Showroom első popup-boltjában bemutassa a magyar tervezők legigényesebb munkáit. ?Vásárlóként is tudatosnak kell lenni. Nagyon fontos, hogy mivel vesszük körbe a gyermekünket. Annyi játékot szabad csak adni neki, amit be tud fogadni, meg tud érteni, amiben el tud mélyülni. Időt kell szánni a válogatásra ? mi ebben próbálunk segíteni a szülőknek.?
 
A négy nap alatt nemcsak vásárolni és inspirálódni lehet, különleges programok is várják a látogatókat a belvárosban. Meg lehet tudni, hogyan kelnek éltre a bolyhos mackók, a gyerekek készíthetnek saját maguknak játékot, és megnézhetnek egy papírszínház-előadást is. Szűrőprogrammal is várják a családokat: a magyar fejlesztésű, Huple névre hallgató mozgásharmonizáló félgömb javítja a testkoordinációt, és az idegrendszeri sérülést szenvedett vagy koraszülött csecsemők rehabilitációját is segíti.
 
(Forrás: mno.hu)
(Fotó: Máté Péter / mno.hu)