Nívódíjat kapott a Gödöllői kastély mesekönyve

Egyéb

Faludi Ildikó muzeológus és kisfia, Reményi Márton könyve egy kedves-humoros, ám történelmileg hiteles információkat feldolgozó mesén keresztül ismerteti meg a gödöllői kastéllyal a kicsiket és nagyokat. A szépséges kötetet Ferenc Tamás festőművész gyönyörű, részlet- és ötletgazdag festményei illusztrálják.

 
Faludi Ildikó, a könyv szerzője, a kastély muzeológusa elmondta, hogy nyolcéves fiával együtt hívták életre az egérfigurát. Képzeletük szerint Egérváry 1875 táján lakhatott a gödöllői kastély padlásán, ahonnan hozzá hasonlóan apró állatbarátaival együtt számos esemény szemtanúja lehetett. Tapasztalatairól, kalandjairól naplót vezetett, amelyből úgymond ?szemelvényeket? közöl a könyv.
    
Elemér humorral gazdagon átszőtt történetei nyomán szinte szemünk előtt elevenednek meg a királyi család mindennapjai, szokásai. A tizenöt éve a kastély muzeológusaként dolgozó szerző saját elmondása szerint közel egy évig kutatta, hogy mi minden játszódhatott le az 1870-es években a neves épület falai között, majd a legeseménydúsabb 1875. évet kiválasztva, kicsit a megelőző és az azt követő időszakból is csipegetve megírta a kisegér korhű naplóját. Érdekesség, hogy a 48 oldalas könyv előlapján a kastély összes nevezetes pontját térképszerűen, feliratozva találja az olvasó. A mesébe ?csomagolt? történelem elsősorban a kicsik számára teszi érthetőbbé és még szerethetőbbé Erzsébet királyné korát, igazít el a kastély labirintusában, miközben a lapokon szemünk láttára, fülünk hallatára tesz-vesz Sissi és családja.
    
?Elemérrel? számos terve van a gödöllői kastélynak. Ő lesz a főszereplő egyebek mellett a leendő kastélyfoglalkoztatóban, ahol a gyerekek kérdezz-felelek módszerrel adhatnak majd számot ?kastélyos? tudásukról. Szerveznek majd Elemér-túrát és Elemér-tábort is, úgyhogy a kékvérű cincogó Egérváry előtt szép karrier áll ? derült ki Faludi Ildikó szavaiból.