A megemlékezés hétvégéjén az emberek azokra a katonákra emlékeznek, akik az első világháború óta estek el a csatamezőkön. Sok múzeum azonban most megnyílt kiállításán arra a csatára emlékezett, amely a megemlékezés gondolatát elültette a nemzet tudatában. Az 1916 júliusában kezdődött Somme-i csata első napja volt a brit hadsereg legvéresebb napja, amely csaknem 60 ezer áldozatot követelt. A véres csata végére 1916 novemberéig összesen 420 ezer brit, 200 ezer francia és 500 ezer német katona esett el.
A Chelsea-i Nemzeti Hadsereg Múzeuma (National Army Museum) által a vérontás emlékére rendezett kiállítás a tábornokok életébe enged bepillantást, szembesít az őket ért a kritikákkal, és emléket állít a túlélőknek és a halottaknak. A kiállítás arra a kérdésre is választ keres, hogy hol nyugszik a harcokban elesett 300 ezer katona.
A Brit Birodalmi Háború Múzeuma (Imperial War Museum - IWM) bemutatta a Somme-menti csata 90. évfordulójára készített online kiállítást. A kiállításon helyet kaptak a múzeum hatalmas első világháborús gyűjteményének legfontosabb elemei, amelyek kiemelik a csata eseményeit és a csatában résztvevők személyes élményeit. A Múzeum azzal kívánt még nagyobb nyomatékot adni a megemlékezés hétvégéjének, hogy rendezvényeket és családi megmozdulásokat szervezett, valamint két perces néma tiszteletadást tartottak. Az eseménysorozat talán legérdekesebb részének egy új film bemutatása ígérkezett.
A Pipacsok (Poppies) című film főszerepében Paul McGann alakít egy olyan írót, aki színdarabot ír a Somme-menti csatában elesett nagyapjáról. A film azt a folyamatot mutatja be, amelynek során a szerző megbékél a veszteséggel és az emlékekkel. A filmet november 10-én mutatták be Manchesterben és november 11-én a londoni IWM-ban is levetítették. Mindkét vetítés után beszélgetésre került sor az alkotókkal, Paul McGann, Gary Kemp színészekkel és Barry Bliss rendezővel. Az IWM szervezésében katonai tiszteletadásra és koszorúzásra került sor a Belfast múzeumhajó fedélzetén. Az eseménysorozatot a Háborúellenes mozgalom nevében Shirley Williams bárónő előadása zárta le Lambethben.
A Nemzeti Tengerészeti Múzeumban (Royal Naval Museum) a Viktória-keresztről szóló kiállítás volt november 12-ig megtekinthető.
A Nemzeti Vasúttörténeti Múzeum azoknak a vasutasoknak állított emléket, akik a két világháború idején a vasútnál szolgáltak. A London, Brighton & South Coast társaság Remembrance elnevezésű mozdonyát a Társaság 532 emberének az emlékére építették, akik 1914 és 1919 között az életüket vesztették. A mozdony modellje jelenleg is látható a múzeumban a North Eastern Railway (NER) 1914 és 1919 között és a London & North Eastern Railway 1939 és 1945 között elesett hősi halottainak névsorával együtt. November 6-ától 17-éig minden délelőtt 11 órakor egyet lapoznak a hősi halottak névsorában, így emlékezve a II. világháborúban szolgált vasutasokra.
A Hertford Múzeumban vándorkiállítás mutatja be Jack Halstead történetét, aki túlélte az I. világháborút, miközben mindenről naplót vezetett. A napló illusztrációi és lapjai mellett sok első világháborús és a Hertford háborús emlékműhöz kapcsolódó tárgy is látható. November 17-én és 18-án az Egy ember háborúja című előadás tekinthető meg.
A Leeds-i Királyi Fegyverek Múzeumában (Royal Armouries Museum) két előadásra is készültek a fegyverszünet megkötésének emlékére. Az Only Water Between című darab egy szívbe markoló levelezés alapján készült, amely csak nemrég jutott a múzeum birtokába. A szerelem a konfliktusok idején is megnyilvánuló erejének megrendítő történetét november 11-én mutatták be először.
A másik, VC Calvert címet viselő előadás Laurence Calvert őrmester élete alapján készült, aki 1918-ban megkapta a Viktória-keresztet. Mivel az előadás előkészítésében a leeds-i Cockburn Gimnázium diákjai is részt vettek, mert Calvert őrmester is egykor ennek az iskolának a diákja volt, az előadást először itt mutatták be, és csak ezt követően kerül át a múzeumba.
A fegyverszünet megkötése alkalmából november 11-én 11 órakor a Yorkshire Ezred 4. zászlóalja katonai tiszteletadást tartott a múzeumban.