„Ez egy derűs társaság. A film is pont ilyen akar lenni: vidám, kedves, szórakoztató. Nem a bajokról beszélünk, hanem arról, hogy az élet szép, élni jó, és még akarunk egy kicsit élni” – mondta Bálint András a Ma este gyilkolunk című krimikomédiáról. A művészeket közös színházi és filmes munkák, sőt évtizedes barátságok kötik össze. „Összekerült legalább öt olyan csibész, akik állandóan sztorizgattak, anekdotáztak, egymás szájából vették ki a szót, mi meg boldogan ültünk körülöttük és nagyokat röhögtünk” – mondta Pogány Judit a 37 napos forgatásról, amelynek jeleneteit öt helyszínen, de főként a ráckeresztúri Brauch-kastélyban és annak kertjében vették fel.
„Amikor nem forgott a kamera, anekdota anekdotát követett, és rettentő sokat röhögtünk: régi történetekről, bakikról, színházi eseményekről sztoriztunk” – mondta a színészotthon orvosát alakító Bálint András. Jordán Tamás pedig azt állította: olyan volt a forgatás, mint egy jól sikerült érettségi találkozó. Bálint és Jordán több mint 70 éve ismeri egymást, általános iskolásként osztálytársak, gimnazistaként évfolyamtársak voltak, így hétéves koruk óta tartó barátságukról közös irodalmi estet is összeállítottak. (A Rózsavölgyi Szalonban látható estről itt írtunk.)
A Ma este gyilkolunkban szereplő többi színészt is számtalan filmes és színházi munka, sőt évtizedes barátság köti össze: Bálint András a Radnóti Színház igazgatójaként évekig dolgozott együtt Takács Katalinnal, sokszor játszva férj-feleség párost, de játszott Pogány Judittal is, Kern Andrással pedig régóta barátok, sőt egy időben szinte szomszédok voltak.
Kernt és Koltai Róbertet is számos közös filmes és színházi munka köti össze – a legismertebb alighanem az 1997-es közönségkedvenc vígjáték, A miniszter félrelép, amelynek nemcsak főszereplői, hanem rendezői és forgatókönyvírói is voltak. „Igazi öröm volt minden pillanat, amit a Ma este gyilkolunk forgatásán töltöttünk” – mondta Koltai Róbert, hozzátéve: nagyon jó élmény volt újra Kern Andrással dolgozni. „Volt, hogy bejött az öltözőmbe, kicsit leült, és öt perc múlva már kacagtunk” – idézte fel a forgatás hangulatát.
„Amikor a szereposztást elolvastam, azt mondtam magamnak: ebből biztosan lesz valami jó” – mondta a Ma este gyilkolunk stábjának legidősebb tagja, az idén 90 éves Bodrogi Gyula.
A filmben szereplő kollégái szerint – akik közül sokan példaképüknek tekintik a többek között a Házasságból elégséges című vígjátékban, a Linda vagy az Angyalbőrben című sorozatban is közönségsikert arató színművészt – korát meghazudtoló módon csinálta végig a sokszor 10–12 órás forgatási napokat. „Ha dolgozom, elfelejtem a koromat. Ha egy színész úgy érzi, hogy megöregedett, lehet, hogy jobb, ha abbahagyja a munkát. Mert a színpadnak van egy olyan tulajdonsága, hogy elmúlnak a fájdalmak. A színpad egy más helyzet, az játék. A fiam mondta nekem kiskorában: könnyű nektek, mindig játszani mentek” – árulta el fiatalságának titkát Bodrogi Gyula.