Az esemény különleges jelentőséggel bír, hiszen nemcsak a zenei élményt állítja középpontba, hanem tiszteletadás is a magyar hegedűművészet legendái előtt. Keller András, a Concerto Budapest főzeneigazgatója elmondta: „Idén lesz 20 éve, hogy meghalt mesterem, Kovács Dénes hegedűművész, a Zeneakadémia csodálatos egykori rektora, aki 47 éven át tanította hegedűsök nemzedékeit a Zeneakadémián. Egy éven belül elveszítettünk két nagy magyar hegedűs legendát, Rolla Jánost és Pauk Györgyöt. Január 18-án rájuk emlékezünk a Hegedűgálán.”
A hangverseny során a hegedűirodalom négy mesterműve, négy, különböző stílusú és korszakot képviselő műve, Csajkovszkij, Mendelssohn, Brahms és Bartók hegedűversenyei szólalnak meg Keller András vezényletével.
Bartók Béla 2. hegedűversenye a 20. századi zene egyik legfontosabb darabja, amely a modern zenei nyelv és a magyar népzene gazdagságát ötvözi. A darabot a moldáv származású, fiatal tehetség, Lilia Pocitari, a 2023-as Bartók Világverseny győztese adja elő. A romantikus repertoár egyik legmonumentálisabb kompozícióját, Brahms D-dúr hegedűversenyét Kelemen Barnabás szólaltatja meg. A romantika másik nagy mestere, Csajkovszkij, D-dúr hegedűversenye a műfaj egyik legismertebb és legkedveltebb darabja. A művet Abouzahra Mariam, a fiatal magyar tehetség adja elő, aki már számos hazai és nemzetközi versenyen bizonyította kiemelkedő kvalitásait. Az est záródarabja Mendelssohn lírai szépségű e-moll hegedűversenye lesz, amelyet Baráti Kristóf, a Concerto Budapest 2024/2025-ös évadának művésze tolmácsol.